Skocz do zawartości

Akwarium 120l.


Imaginations
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam zamiar ruszyć z nowym zbiornikiem. 

Pojemność akwarium to 126l.

Posiadam już jeden zbiornik o pojemności 160l ogólne, dlatego zastanawiam się nad czymś nowym.

Myślałem o pyszczakach, kiedyś miałem takowe akwarium ale zrezygnowałem.

Dlatego pytanie do was, jak można zaaranżować to akwarium i jakimi rybami obsadzić.

Czekam na propozycję.

 

Jakieś pielęgnice ? Szału niema ze względu na litraż. ;)

 

pozdrawiam.

Edytowane przez Imaginations
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

120l. to niewiele jeśli chodzi o hodowle pyszczaków.Ale kilka ryb mógłbyś hodować.

Jeśli chcesz stworzyć biotop Malawi,wpierw sprawdź jakie masz parametry wody w kranie....

Na dno najlepszy będzie piasek kwarcowy o granulacji 0,5-1mm

Powinieneś też umieścić w zbiorniku skały,które będą alkalizowały wodę i utrzymywały odpowiednio wysokie Ph

Woda w jeziorze Malawi ma Ph 7,6-8,8 GH 4-6 a KH 6-8

Jako skał możesz użyć dolomitu,bazaltu,wapienia filipińskiego,choć moim zdaniem najbardziej naturalnie wygląda bazalt i dolomit,jeśli chodzi o biotop Malawi.

Światło nie musi być mocne,wystarczy 0,3W/l

 

Jako obsadę możesz hodować harem Pseudotropheus saulosi

 

Chociaż ja bym Ci proponował biotop Tanganiki i hodowlę kolonii muszlowców,albo Księżniczek z Burundii.

Edytowane przez tołdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, napewno to przemyśle jeśli o dobór pyszczaków, miałem pyszczaki i jeśli chodzi o aranżacje była taka jak piszesz.

Jednak ja bym się zastanowił nad czymś innym niż pysczaki.

Może coś gatunkowo ciekawego. Potrzebuje nakierowania, co do ph itp zaczne się nad tym zastanawiac jak zdecyduje się juz na obsade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ph 7 to już coś wiemy ;-) a mierzysz pozostałe parametry GH,KH i poziom NO2 i NO3?

To może biotop Azji?

Mógłbyś hodować np.Guram mozaikowe,prętniki,Razbory hengela lub też Rasbora Galaxy,razbory klinowe,wielkopłetwa wspaniałego,głowaczka barwnego albo ostrogona lub tez harem bojownika

Edytowane przez tołdi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie, więc cieżko mi powiedzieć cokolwiek.

Akwarium te co już mam, i jest zaaranżowane posiada mase roślin foto niżej

 

 

2enu9a1.jpg

 

 

Dlatego myśle nad środowiskiem bardziej surowym, takim jak w przypadku pyszczaków.

Więc jeśli mam się zdecydowac to na coś takiego. Strasznie marudzę wiem. Ale niech to będzie decyzja przemyślana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...