Skocz do zawartości

2x external filter pomoc w modyfikacji/usprawnieniu filtracji


adixx87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym przywitać się z wszystkimi na początku.
 
Chciałbym prosić o pomoc doświadczonych akwarystów posiadających biotop Malawi.
 
Na początku podam specyfikacje którą uważam za najważniejszą w uzyskaniu pomocy/porady.

  • Akwarium 240l
  • oświetlenie 2x54W (napisy się wypaliły ze świetlówek ale jedna około 10k lumenów a druga niebieskawa, plus oświetlenie niebieskie, nocne
  • 2x150w grzałki
  • podwójna pompa napowietrzająca
  • 1x zewnętrzny filtr 1550l/h (  fluval 405 z 3 miejscami na media gdzie mam w jednym bardzo gęstą około 1cm grubości gąbkę, a w dwóch pozostałych po jednym woreczku ceramiki.)

 

I tutaj moje pytania:
 
Jak można wykorzystać pojemność filtracyjną wymienionych filtrów jak najlepiej. We fluvalu zostało mnóstwo miejsca. Parametry wody są bardzo dobre. Więc pomyślałem może, żeby wyjąć wewnętrzny filtr (będzie trochę więcej miejsca w akwarium) a zamienić fluvala na mechanik.
 
Prosiłbym o sugestie jak można "zaszaleć" i zmodyfikować/ulepszyć filtracje.
Wszelkie sugestie mile widziane.
Chyba wypisałem wszystko, jeśli o czymś zapomniałem to proszę piszcie to uzupełnię.
 
Pozdrawiam

Edytowane przez adixx87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...