Skocz do zawartości

[30L] Kilka pytań, pierwsze akwa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam kilka pytań odnośnie swojego pierwszego akwarium.
Akwarium to; http://allegro.pl/aqc090-akwarium-40x25x30-30l-proste-pokrywa-gratis-i4080815753.html
Filtr; http://allegro.pl/afi044-filtr-wew-fan-mikro-plus-3-50-l-aquael-i4080813338.html
Grzałka; http://allegro.pl/ate005-grzalka-25w-z-termostatem-do-akw-50l-robi-i4079848137.html
Teraz moje pytanie, czy taki zestaw byłby dobry, czy lepiej kupić shrimp set'a? Z tym, że wiem, że tam filtr jak i grzałka są z miejsca do wymiany, czy to błędne przekonanie? Kolejne pytanie- jaką żarówkę zamontować pod pokrywą? Barwa 6500K?
Następne pytanie, to podłoże- jakie zastosować (może jakiś link z allegro?)

Chciałbym, aby było to akwarium z krewetkami (10-15 sztuk to za dużo/za mało? - najlepiej łatwymi do hodowli, czyli zapewne Red Cherry (lub jakieś inne, niewymagające- są takowe?) + kilka rybek (najprawdopodobniej gupik endlera lub pawie oczko bądź razborka boreańska/kiryski pigmejskie -które z tych w kilku sztukach najlepiej nadawałoby się do krewetek?)

I na koniec, parametry wody z mojego miasta;

ax-oxodztalbwrrqkjfptmb.jpg

Jakie testy zakupić, czy można mieszać w proporcjach 1:1 wodę z kranu i wodę demineralizowaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie ten filtr. Nie ma miejsca w nim na bakterie nitryfiltracyjne. Najlepsza opcją w małym akwarium jest kaskada, ale musiałbyś ciąć pokrywe. jak nie chcesz to jakąś nie dużą głowicę +gąbka. 

 

Żarówka energooszczędna 6500K będzie ok.

 

Nie łączyłbym kirysków z krewetkami. Kiryski wymagają piachu. 

Dla krewetek może być jakiś drobny żwirek. 

Z chińskimi grzałkami kontaktu nie maiłem, więc się nie wypowiadam. 

 

Na początek kup 10 krewetek. Szybko się rozmnażają ;)

 

Przy dojrzewaniu akwarium przydadzą  Ci się testy na No2 i No3. Ogólnie mogą być pomocne pH, gH i kH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz (a nawet wskazane przy takich parametrach wody w kranie) lać demineralkę z wodą z kranu w stosunku 1:1. U siebie właśnie takie akwa z RC i do tego akurat mam danio perłowe w ilości 6 sztuk (2 szt. do dokupienia). Żarówa 11W styknie spokojnie. Jeśli dasz piasek to proponuję kulki gt pod niego, a jeśli jakiś substrat to kulki już będą zbędne :) Jeśli zdecydujesz się na kaskadę lub jakiś kubełek to pamietaj o prefiltrze, żeby krewecie nie zamieszkały w filtrze. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym jednak jakiś filtr wewnętrzny, wiem, że litraż mały to i wielkiego pola manewru nie ma, jednak polecicie coś wewnętrznego?
Kolejne pytanie, co jaki czas podmieniać wodę (musi odstać 24h?) ?
Jakieś preparaty, aby przyspieszyć dojrzewanie akwarium warte są stosowania, jeśli tak to jakie? Jeśli nie to dlaczego? I ogólnie czy w takim małym akwarium warto "bawić się" w jakieś dodatkowe preparaty typu; nawożenie itp itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...