Skocz do zawartości

[350] weryfikacja


krzysiachek21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o sprawdzenie mojego akwa czy wszystko jest tak jak powinno być.:-)

Dane:

Wym. Proste 120x65x45 (dł.x wys.x szer.)

 

Filtracja:

Jbl e901 cristal profi jako mechanik.

Hw 302 biolog pełny ceramiki.

 

Oświetlenie:

2x39 6500 K trocal Amazon Day

 

Podłoże:

Ziemia ogrodowa, na to piasek.

 

Dekoracje:

Korzenie i kamienie z ceramiki

 

Flora:

Lotos tygrysi - Nymphaea lotus

Limnofila bezszypulkowa - Limnofila sessiliflora

Mikrozorium oskrzydlone - Microsorium pteropus

Nadwódka trójkwiatowa - Hygrophila difformis

Nadwódka wąskolistna - Hygrophila salicifolia

Nurzaniec - Vallisneria

Rotala okrąglolistna - Rotala rotundifolia

Zwartka skręcona - Cryptocoryne crispatula

Gwiazda - Pogostemon helferi

 

Fauna:

Pterophyllum Scalare 2+2

Gymnocorymbus ternetzi x10

Pelvicachromis pulcher 1+1

Microgeohagus Ramirezy 1+1

Oticinclus affinis x5

Corydoras paleatus x5

Kiryski i otoski jeszcze dokupię po 5 sztuk.

Edit:

Parametry wody :

PH 7,2

Gh 10

Kh 6

No3 10

No2 0

Zrobione testami paskowymi bo na kropelkowe córka nie daje mi czasu.

Co do światła to pomyślę bo mam ekstra statecznik 2x 36, a może zostawić takie światło i jako LT akwa, czy nie ma szans na przetrwanie.

 

Foto

y5aruzys.jpg

 

Pozdrawiam

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez krzysiachek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są sztuczne skały (z ceramiki) to proponuje je usunąć z baniaka i dać jakiś duży korzeń w to miejscie. Takie sztuczności mogą wydzielać szkodliwe związki do wody, a sądze że zależy Ci na Twoich podopiecznych. Co do obsady się nie wypowiem bo się nie znam ale tak czy inaczej przydałyby się parametry wody w akwa. Jeśli nie posiadasz testów to sprawdź na stronie wodociągów Twojego miasta. Światła jest mało (0,22W/l) tym bardziej przy takiej wysokości baniaka. Proponowałbym dołożyć chociaż 1x39W lub nawet 2x39W. Poza tym przy tym litrażu jest już trochę możliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podwójne szczęście i nieszczęście w piątek otóż skalary miały tarło (może będą młode bo do dzisiaj nic jajom się nie stało) ale moje barwniaki bardzo atakowały te skalary więc postanowiłem je oddzielić, a tu szok po włożeniu je do wew. kotnika i one złożyły jaja:-). Barwniaki ogólnie miały wrócić do akwarystycznego w poniedziałek a teraz muszę poczekać :-/. Kiedy będę je oddawał chciałbym je zamienić na jakieś inne rybki. Mam już parę Ramirezków i czy mogę dorzucić jeszcze jakąś parę lub dwie do nich, a może jakieś inne pielęgniczki?

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez krzysiachek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Baniaczek wygląda lepiej :) korzeń jest git malina :) jedyne co bym dołożył to rośliny drugiego (może kryptokoryny jakieś) lub pierwszego planu (zwłaszcza na lewą stronę zbiornika) lub ewentulanie zagracić czymś. Oświetlenie proponuję wzmocnić bo przy tej wysokości akwa i tak słabym świetle rośliny będą miały ciężko przeżyć. Ja bym światło wzmocnił i może trochę pistii dał na taflę :) i wtedy zrobiłoby się klimatycznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za mile słowo.

Nowy Aranż nowy problem tzn.

zakwit wody >:) prawdopodobnie wzruszyłem podłoże przy wkładaniu tego korzenia. Trudno teraz stoi pod przykryciem przez następne 3 dni więc więcej światła nie potrzebuje, a tak poważnie już mam na oku jakieś ekstra światło. Myślę o 2 x 54 w lub 2x 30 ale przy pierwszym oświetleniu musiałbym jeszcze zainwestować w co2, a to juz za dużo na ten moment jak dla mnie.

Pozdrawiam

 

Edit

Tak tak chcę dołożyć bo już w pierwszym akwa miałem ten problem z niedoborem światła i wiem czym to się kończy.

Co do nawożenia to już jadą do mnie sole z Polski ale na początek muszę się uporać z moim glonarium.

 

 

 

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez krzysiachek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę o 2 x 54 w lub 2x 30 ale przy pierwszym oświetleniu musiałbym jeszcze zainwestować w co2, a to juz za dużo na ten moment jak dla mnie.

Rozumiem że to dodatkowo chcesz dołożyć :) Ja bym wybrał opcje 2x30W i by stykło. Wiadomo z Co2 rośliny rosną wiele szybciej ale bez niego też dobrze sobie radzą tym bardziej, że akwa masz na ziemii więc będzie dobrze tylko pewnie mikro i makro elementy z czasem będziesz musiał podawać jak zobaczysz że roślinom brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...