Skocz do zawartości

narybek skalara-dzięki za wszystkie rady sytuacja opanowana


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłam, że na liściu na którym skalary złożyły ikrę zaczęło coś się ruszać tzn. widać ogonki.

jejeczka z ogonkami pomału urywają się i skalary zaraz je zjadają. Co mam robić? zeskrobać je jakoś z tego liścia i przełożyć. Pomóżcie proszę bardzo...

Czytałam już wszystkie posty na ten temat, ale nie znalazłam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz je odławiać?? masz dla nich pokarm?? masz je gdzie trzymać?? a i masz co z nimi zrobić jak podrosną?? O takich rzeczach warto myśleć jak tylko skalary zabierają się za tarło . A jeśli nie Jesteśmy gotowi na odchowywanie narybku a potem go sprzedaniu bądź oddaniu to lepiej sobie tym głowy nie zawracać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłam, że na liściu na którym skalary złożyły ikrę zaczęło coś się ruszać tzn. widać ogonki.

jejeczka z ogonkami pomału urywają się i skalary zaraz je zjadają. Co mam robić? zeskrobać je jakoś z tego liścia i przełożyć. Pomóżcie proszę bardzo...

Czytałam już wszystkie posty na ten temat, ale nie znalazłam!!!!

sluchaj troszke juz za puzno na takie zabawy ikre powinno sie przenosic zaraz po jej zlozeniu choc na twoim miejscu sprobowal bym odciac listek wraz z larwami i przeniesc do innego zbiornika o takich samych parametrach wody i silnym napowietrzaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karolina spokojnie. przez kilka dni jeszcze będą ruszać ogonkami bezwładnie dopiero gdy zaczną samodzielnie pływać możesz je karmić. na powstańców zapytaj o pokarm dla narybku (żywy) mają w takich woreczkach czasami, a jak nie będzie to zetrzyj na pyłek zwykłe płatki suche. :) u mnie pływa tak od paru dni ok 150 młodych skalarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pokarm i gdzie trzymać potem młode skalary ????????

 

Gdyby nie fakt, że nie mam czasu na niepotrzebne dyskusje napisałabym Ci co myślę, ale jak już się przekonałam w kilku tematach na tym forum, nie ma sensu dyskutować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że kotniczek będzie za mały na dłuższą metę, zawsze przydaje się drugi zbiornik, np dla leczenia rybki, odsadzenia narybku itd. jeżeli byś się zdecydowała to tam koło ronda, gdzie kiedyś Ci mówiłem w sklepie są jak dobrze pamiętam za 23złote lub coś w tej granicy akwarium 25 albo 30L warto się zaopatrzyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...