Skocz do zawartości

akwarium 50l


Czarnyluk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chaialem zasiegnac wiedzy od bardzirj doswiadczonych osob:-) A mianowicie chodzi mi o to ze zalozylem akwarium 50l, odczekalem odpowiedni okres czasu, przygotowalem je itd teraz zastanawiam sie ja
kie rybki wybrac na poczatek swojej kariery zwiazanej z akwarystyka:-) Zastanawialem sie czy nie wybrac danio albo neonow czy to dobry pomysl? Oczywiscie wyslucham bardzo chetnie kazdej innej propozycji co do obsady akwarium:-) Nie ukrywam ze lubie gdy cos sie dzieje, co prawda moge czekac bez problemu bo jestem czlowiekiem raczej cierpliwym np chodzi mi o cos w stylu porod czy cos dlatego chcialbym sie spytac jakie rybki sa dosc ciekawe i dobre dla poczatkujacego waszym zdaniem? :smile:

 

Regulamin 6.1. Akceptowałeś to przestrzegaj. Zakładaj tematy w odpowiednich działach, przenoszę. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary długość 50cm, szerokoś 30cm, wysokość 30cm.

Oświetlenie 16W. T8. 6500K. Oswietlenie działa w godzinach od 12 do 22.

Czas jaki minął od założenia to 3 tygodnie.

Dokładnych parametrów wody nie znam ale dzisiaj nie mam za bardzo czasu na zakup testów.

Żadnej chemi nie stosowałem do tej pory.

Temperatura to tak średnio 26 stopni.

Filtr firmy Aquael "Fan filter mini plus" chodzi nieustanie od czasu wlania do akwarium wody. Grzałka z termostatem firmy Aquael comfort zone 50

I Przepraszam za błąd akwarium nie ma 50l tylko 45l, mój błąd wiem że dość istotny.
Jeśli coś jeszcze to podam :)


No i oczywiście zdjęcie :)

post-20708-0-25926000-1395750326_thumb.jpg

Edytowane przez Czarnyluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz moczarkę kanadyjską i to w nie najgorszym stanie. Stąd wnioskuję, że pH wody waha się w granicach od 6 do 8. 

Do akwariów 30, 40, 45 litrowych moim zdaniem najlepiej prowadzić hodowle jednogatunkową + krewetki albo ślimaki (ampularie, czy heleny).

Uważam, że masz do wyboru hodowlę kirysków panda w ilości ok. 8 sztuk. Albo gupiki, endlera lub pawie oczko. Przy ich zakupie warto pamiętać, by na każdego samca przypadały 2 lub 3 samice, w przeciwnym razie samce mogą być agresywne wobec siebie. 

 

Pozdrawiam.

 

/Dzięki Krzysiek1702 za sprostowanie ;)

Edytowane przez Crank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...