Skocz do zawartości

ramiereza, prątnik choroby


Route66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. 200l
2. założony w lutym dojrzewał 2,5 tyg
3. kubeł hw 302 ceramika+keramzyt 3 kosze +pre filt bawełna i dołożony aquarel 300l mechaniczny
4. kakadu 1+2 ; kiryski 6+6; otosek 5 szt.; krewetki rc 2x; zbjojnik niebieski 1x ;prętnik j.w i para ramirez j.w
5. dużo szybko rosnących i trawniki ok 40% dna.
6. co2, grzałka
7. Pokarmy suche tropicala, mrożonki dafnie, artemia wcześniej ochotka
8. Z wodociągów ph 6,7 a badane gh 8*n
9. 25*C
10. odmulanie z wierzchu 1 raz na tydzień wraz z podmianami 30-40 %
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (objawy, od kiedy zaobserwowane).
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

 

 

 

 

 

 

 

Witam.
Ramireze podejrzewam o oodinoze ma sklejone płetwy i siedzi przy powierzchni wody w ogólnym samiczka  czasem wyciągnęła go na jakąś przechadzkę. Nie widzę jakiś objaw skórnych charakterystycznych dla tej choroby. Pokarm próbuje jak coś podpłynie. Zdarzy się,  że ma dziwny taki skakany ruch i zacznie się wyginać w falę.

 

Prątnik karłowaty miał dwie samice, która jedna po ok. 2 m-c została zagoniona tak mi się wydawało. Dzień przed zgonem zaczęło odstawać jej mocno jedno skrzele i potem poruszała się pod kątem. Druga samiczka od nabytku ma odstające jedno skrzele ale ma się dobrze.

Natomiast samiec od ok. 1 m-c zaczynają mu się pojawiać wżery. Podejżewam dziurawice, dziury wyglądają jak by go coś ugryzło albo by się o coś obtarł, ale tego jest powoli co raz więcej najwięcej na ryjku jedno ma z boku i teraz zauważyłem coś na wargach. 

Dolna rana jest zarumieniona na czerwono a górna zaczyna się wypełniać

Rozpocząłem w obydwóch przypadkach kąpiel w soli 1g/1l.

W moich sklepach brak jakichkolwiek leków witamin jedynie znalazłem ichito tropicala na ospę i trzymam w zanadrzu.

post-19962-0-32345600-1395498611_thumb.jpgpost-19962-0-12350500-1395498616_thumb.jpgpost-19962-0-69962900-1395498628_thumb.jpgpost-19962-0-87785800-1395498646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2,5 tygodnia to za szybko na wpuszczenie ryb, za duzo gatunków terytorialnych na taką powierzchnię dna. Podmiany 30-40 % opóźniały dojrzewanie akwarium a nawet dojrzały zbiornik mogły rozregulować. Powodów chorób może być więcej bo nie ma wszystkich informacji o zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramireza była nowym nabytkiem od kilku dni nie przeżyła nocy. Kupiłem parkę a samica jest zdrowa i ładnie wybarwiona. Musiałem coś niestety przynieść z zoologa

Poobserwuje Prątnika czy będą jakieś zmiany skórne przez kilka dni a potem do ogólnego.

Jakich dodatkowych informacji mogę udzielić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...