Skocz do zawartości

Problem z roślinami :( brązowiejace liscie itp


Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Moglby mi ktos pomoc i doradzic co mam zrobic by rosliny nie "obumierały" poniewaz mam akwarium 100 litrow oswietlenie to :

- 1x NARVA Oceanic Colour 18W 590mm 750lm

- 1x swietlowka 15W

- 2x swietlówka 8W

 

rosliny ktore sa w zbiorniku to :

- Żabienica Blehera lub Żabienica drobnokwiatowa --predzej to drugie...nie wiem dokladnie strasznie podobne te rosliny sa do siebie ;]

- Lileopsis Brazylijski ( Trawka Brazylijska )

- Ludwigia (repens)

- Moczarka

- Mech Jawajski

 

Obecnie sytuacja wyglada tak ze zabienicy brazowieja liscie i odpadaja , trawka brazylijska podziurawiona postrzepiona "rozlatuje sie" , mech tez zauwazylem ze tak jakby pobrazowiał. Moczarka rośnie " jako tako " a ludwigia hmm... gdy ja kupilem miala ladne czerwono zielone listki oczywiscie wate ktora byla w koszyczku zastąpiłem żwirkiem ale liscie zaczely sie zwijac i teraz to wiekszosc tych "ładnych" lisci jej opadla .. wyglada jakby troszke podrosla w góre lecz nowe listki sa malutkie i zielone i tak okolo 2 pieter lisci....

 

 

Wczesniej te wszystkie rośliny oprocz Ludwigii mialem w akwarium 30l a oswietleniem byly tylko 2 swietlowki 8 Watowe i rośliny rosły jak szalone...a szczególnie trawa... a teraz co sie dzieje to nie mam pojecia...

Dodam jeszcze ze nigdy wczesniej w mniejszym akwarium nie nawozilem roslin a teraz regularnie co 2 tygodnie zasilam je AQUA PLANT-em TROPICALA

 

Światło swieci sie od 12 do 14 godzin w ciagu doby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...