Skocz do zawartości

Zielona woda w akwarium


Nikon123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jakiś czas temu dosypałem do akwarium ( nieprzepłukany czarny żwir ) woda na 2 dni zrobiła się mętna ( brązowa ) 

z tym sobie poradziłem woda zrobiła się przejrzysta jednak po 2 tygodniach zamontowałem lampy 2x36W 

światło białe , i po odpaleniu okazało się że woda ma kolor zielony , jednak patrząc z boku na 1,5m jest doskonale przejrzysta . 

Akwarium ma 150x50x60 ( 450L ) 

Temperatura wody ~25*C

Filtr zewnętrzny JBL E901  ( przepustowość teoretycznie 900L/h ) ( wata , gąbka , węgiel , biobale+wata , ceramika )

Filtr wewnętrzny Claro 1000 z napowietrzaniem , ( przepustowość teoretycznie 1000L/h ) tylko gąbka 

Oświetlenie 2x 36W 120cm szeroki świetlówki 

2 grzałki 150W , 

napowietrzanie 2 kamienie po 15cm szerokie 

 

Obsada , chwilowo zupa ale w tym tygodniu zabiera znajomy większość i zostanie para akar pomarańczowopłetwych , para pielęgnic niebieskołuskich , zbrojnik lamparci i 2 trzciniaki . 

 

Obecnie : 

1xsum rekini (8cm)

2x pielęgnica severum red ( 5cm)

5x pielęgnica niebieskołuska ( 2-4cm )

5x akara pomarańczowopłetwa ( 2-4cm)

3x gurami mozaikowe ( 8-9cm )

6x danio pręgowane ( 4-5cm )

2x trzciniaki 20-25cm 

1x zbrojnik niebieski ( 14cm ) 

2x pielegnica zebra ( 6cm )

1x szczupieńczyk  ( około 5cm )

i jakiś ślimak ( około 4cm )

 

teoretycznie razem daje to 160cm ryb wychodzi więc 3L na rybę ( teoretycznie ) 

 

 

Co można zrobić z zieloną wodą , nie jest mętna ani mleczna jest bardzo przejrzysta ale w połączeniu ze światłem daje mocno zieloną poświatę . 

-Sterylizator UV ? 

-denitryfikator ?

-filtr odwróconej osmozy ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiany na wode ubogą w azot i fosfor(RO) ograniczenie światła i skrócenie czasu świecenia, wydajniejsza filtracja mechaniczna, jako prefiltr użyj waty i płucz ją jak często trzeba. Po co te napowietrzacze dawałeś? Teraz gdy są glony włączaj je na noc żeby ryby nie musiały konkurować o tlen z roślinami i glonami ale na codzień nie używaj brzęczków, wystarczy ruch tafli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest 40 cm deszczowinica z jednej strony i 30cm z drugiej strony i napowietrzacz więc myślę że tafla jest ok rozbijana więc chyba nie w tym rzecz :) spróbuje z tą watą w mechanicznym ;)

Nawiń tej waty dosyć grubą warstwę, wymień rano i wieczorem bo będzie trochę zapchana w razie potrzeby po poludniu też wymień  wyłacz światło na jeden dzień - jeżeli zacznie się klarowac to profilaktycznie trzymaj z 3 dni

Wata najlepiej opatrunkowa bo kosmetyczna jest przewaznie wiskozowa i przepuszcza więcej syfu. Bawełaniana, Bawełniano-wiskozowa byle nie sama wiskoza 

Edytowane przez antyradar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A od JBL-a wata np ? 

woda jak światło jest wyłączone jest kryształ ,

jak tylko włączę świetlówki pojawia się ta okropna ( dla mnie ) zielona poświata / rozbłysk wody . 

szyba jest czysta , dziś skrobana , tafa ładna , żarówka jest 100% białe światło a woda świeci się na zielono ;( 

Edytowane przez Nikon123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...