Jump to content

120x50x50 proszę o pomoc w dobrej obsadzie

Kredu
 Share

Recommended Posts

Witam po raz pierwszy na forum

Mam akwarium 65 L, w nim:

2 Molinezje zółte (samiec i samiczka)

2 Molinezje Czarne (też parka)

4 Gupiki

2 Zbrojniki

2 Kiryski zółte

2 Gurami

2 mieczyki (parka)

6 neonek

Akwarium kupowane było na szybko, na zasadzie bo chcę hodować rybki i basta! Teraz wiem że moje rybki źle się chyba czują, poczytałem, dokrztałciłem się i wiem że obsada jest bardzo zła.

Molinezja żółta jest non stop molestowana przez samca zółtego i czarnego. Ale to dosłownie 24/24h, szkoda aż mi jej bardzo. Gurami kupowałem 2 szt malutkie a teraz jeden jest bardzo duzy i goni i dziobie wszystkie ryby jak oszalały, szczególnie Gurami które tak nie urosło i jest o wiele mniejsze. Nawet nie wiem czy to dwuplame czy marmurkowe, czy mozaikowe. Czy parka czy nie :( Rano zrobię zdjęcie to może doradzicie.

Generalnie chciałbym to wszystko uporządkować. Mam od znajomego dostać akwarium 120x50x50, a więc 300 L. z filtrem Unimax 500 i pokrywą z 3 jażyniówkami. Kupiłem kilkanaście kamieni, kilka korzeni i zwir kolorowy (rzeczny) 3.5 mm. Wody w kranie sprawdzić nie mogę, bo nie mam testów. Powiedzcie jakie kupić to sprawdzę chętnie. Mam już swoją aranżację w głowie i jutro się do niej zabieram. Tylko teraz chcę mieć już porządek w akwarium i spokój że rybki dobrze się czują.

W związku z tym, jakie ryby przeżucić do tych 300L a jakie pozostawić w 65L?

Jakie ewentualnie dokupić do tych 300 litrów?

Lubię rośliny, dużo roślin, mega dużo :)

A więc doradzcie coś pod takie akwarium roslinne

Dziekuje z góry, bedę tu często zaglądał oczekując dobrych porad

Pisownia!

Edited by nemo130