Skocz do zawartości

CO2 a ruch tafli wody


andy102
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z wybijaniem CO2 przez ruch tafli wody? Poczytałem na różnych portalach/stronach i szczerze mówiąc jestem

skołowany jeszcze bardziej niż przed czytaniem ;-) . Jedni piszą, że zwiększenie przepływu na filtrze powodującego większy ruch na powierzchni zbiornika zdecydowanie wytrąca CO2 z wody, drudzy z kolei wyznają pogląd, że ma to miejsce ale w stopniu praktycznie niedostrzegalnym. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

Moje pytanie wiąże z tym, że obecnie jestem na etapie zmiany filtracji wewnętrznej z Aquaela Unifilter 500 na Eheima Aquaball 130. W Aquaelu maksymalny przepływ = minimalnemu przepływowi w Eheimie i obecnie trochę miota roślinnością ;-) . I jeszcze taka myśl mi się nasuwa : czy wraz ze zwiększeniem przepływu filtra (większym falowaniem tafli wody), zwiększyć podawane dawki Carbo? CO2 nie posiadam :roll: . Kiedyś, gdzieś przeczytałem, że jeśli przyzwyczaimy rośliny do wchłaniania węgla w takiej postaci, to w zupełności zastąpi stosowanie CO2. Jak dotąd chyba się sprawdza... nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli to nie jest co2 w formie gazu? ;) To nie ma czego wytrącić przez ruch tafli wody.

Jedno i drugie to związki węgla. Różnią się formą  w jakiej są przyswajane przez rośliny.

Być może trochę źle sformułowałem pytanie. Może powinienem spytać czy zwiększając przepływ filtra tj. falowanie tafli wody, wytrącę związki węgla?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...