Skocz do zawartości

Problemy :(


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podmieniłam wodę w moim akwarium około 60 litrowym, kupiłam odmulacz I troszkę za dużo tej wody upusciłam bo około 40%. Ale woda była żółtawa od korzenia I po zmianie zrobiła się mniej zółta ale dzisiaj jest jakaś mętna..czy to może być zakwit pierwotniaków?

 

Przez noc zdechły mi dwa neony i nie dawno na moich oczach padł trzeci neon :(

 

W nocy nie mogłam spać, filtr strasznie mi przeszkadzał i wyłączyłam go na około 4 godziny..popełniłam duży błąd? Czy to przez to neony zdechły? Czy może od tej zmętnionej wody?

 

Wsypałam do wody troszke soli takiej niebieskiej, co mam jeszcze zrobić?

Czytałam by nie podawać przez jakis czas rybka jedzenie ( obawiam się, że daje im za dużo jedzenia ale z drugiej strony rzadko kiedy cos zostaje na dnie czy na korzeniu więc myslę ze rybki zjadaja praktycznie cała dawkę).

No i czy wyłączyc im światło, bo też znalazłam taka poradę. Dodam, że moje akwarium jest jeszcze świerze.

 

Moja obsada to : 1 bojownik plus 2 samiczki, teraz już 7 neonów inessa, 4 razbory klinowe, 4 kiryski i 1 otosek. Miałam oddać kiryski pstre ale narazie nie mam komu ;/

Proszę o rady, bo nie wiem co moge jeszcze zrobic a nie chce by rybki umarły :(

 

Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że moje akwarium jest jeszcze świerze.

 

Sam  dałeś sobie odpowiedź.

 

 

W nocy nie mogłam spać, filtr strasznie mi przeszkadzał i wyłączyłam go na około 4 godziny..popełniłam duży błąd?

 

Bardzo duży, filtr musi chodzić 24 godziny.

 

 

Moja obsada to : 1 bojownik plus 2 samiczki

 

Wydaje mi się, że za małe masz akwarium, ale tu mogę nie mieć racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dodam, że moje akwarium jest jeszcze świerze

 

 

Moja obsada to : 1 bojownik plus 2 samiczki, teraz już 7 neonów inessa, 4 razbory klinowe, 4 kiryski i 1 otosek

Wpuszczając obsadę do niedojrzałego zbiornika wygenerowałaś w nim dużą ilość związków toksycznych. To się nazywa "syndrom nowego akwarium"; zbiornik nie jest w pełni dojrzały i kumulujący się amoniak staje się toksyczny dla mieszkańców.

Nie popełniaj więcej błędu z filtrem - musi pracować bez przerwy. Badaj parametry wody, rób częstrze podmiany żeby uratować resztę obsady, która z resztą jest do delikatnej korekty ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze zrobiłam zle wpuszczajac rybki do niedojrzałego akwarium..stało zaledwie 2 doby. Dopiero pozniej przeczytałam o całym procesie dojrzewania.

Znajomy mi juz kazał wpuszczac tego samego dnia jak tylko wpuscilam wode I nagrzała sie do 24 st. ale nie posłuchałam.

 

Mam nadzieje ze jakos sie da uratowac to akwarium. Narazie reszta rybek czuje sie CHYBA dobrze.

 

A co z obsada nie tak? Kirysy chce oddac, wzamian wzias jakas mniejsza odmiane. Neonki jeskli przezyja to tez zostaną..jesli nie to beda same razbory, dokupie ze 2 najwyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...