Jump to content

Czy to glon ? Jak uratować rośliny ?

Recommended Posts

Cześć !

Mam problem z roślinami... Problem widoczny na zdjęciach.

Akwarium 60x30x30

Oświetlenie 22W, nawożę potasem + co2 z bimbrowni. 

Oprócz tej rośliny mam kabombę ,która rośnie jak szalona więc czy to może być wina niedoborów ?

Chciałbym jeszcze zapytać czy ktoś z was wie może jak się nazywa ta roślina ? 

post-17537-0-57696600-1393872778_thumb.jpg

post-17537-0-53637200-1393872808_thumb.jpg

Witam, dodaj jakiś Easy Carbo lub jakiś węgiel w płynie dodatkowo masz także delikatnie za mało światła zmierz parametry wody wtedy będziemy mogli bardziej pomóc.
Najważniejsze to PO4 (fosfor) i NO3 Azot często stosunek tych dwóch pierwiastków jest zbyt rozbieżny i następuje wysyp glonów.

Oświetlenie 22W,

Jaki to rodzaj oświetlenia? 20w/54l to nie jest mało chyba że to żarówka wolframowa. Jeżeli robiłeś zdjęcie z włączonym oświetleniem w zbiorniku a mimo to lampa błyskowa rzuciła cień na ścianki to nie masz tam prawie światła.

Mam dwa takie moduły http://allegro.pl/modul-oswietlenie-ecolight-11w-plant-8000k-aquael-i4000939870.html. Standardowo był tylko jeden i to dopiero było ciemno w akwarium. 

Nie wiem dlaczego tak wyszło to zdjęcie. Wydaje mi się, że nie jest tam za ciemno - bierz pod uwagę, że zdjęcie robione telefonem.

Słyszałem, że Carbo stosuje się zamiast Co2 ? Jak to wygląda w przypadku bimbrowni ?

Edited by włóczykij