Skocz do zawartości

Welony, ikra?


coldold
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłam dziś u siebie w akwarium dziwną wysypkę u jednego z welonów. Od razu spanikowałam, że to ospa, ale po powrocie do domu zastałam w akwarium dużo "bąbelków powietrza" tak to wygląda na pierwszy rzut oka.

 

Przy zakupie welonów, pytałam czy się mnożą, bo nie chcę mieć młodych. Babeczka (jakaś walnięta) powiedziała, że do tego są potrzebne specjalne warunki bla, bla. Co mogę zrobić? Nie chcę młodych, nie wyobrażam sobie ich oddać do sklepu, wiedząc jaki los może je czekać.

Powiedzcie czy to w ogóle ikra, starałam się też uchwycić tą wysypkę. No i jak wyglądają młode dwóch welonów różnych odmian? Jeden to calico, a drugi lwia główka.

post-20373-0-44788000-1393525094_thumb.jpg

post-20373-0-38137100-1393525102_thumb.jpg

Edytowane przez coldold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda jakby mu się wysypka tarłowa dała we znaki,a bąbelki to wynik fotosyntezy u  glonów.

Glony są tylko na anubiasie, a jajeczka wszędzie. Wzięłam jedno, i jest dość elastyczne, ale jednak twardawe.

 

Poza tym oglądam akwarium codziennie bardzo dokładnie i długo. Nie było tego nawet jeszcze dziś rano, coś za dużo zbiegów okoliczności, wysypka, gonitwa i jajeczka. Dlatego od razu przyszło mi na myśl, że to ikra, ale może się mylę.

 

A tak a propos, ten glon to okrzemki, prawda?

Edytowane przez coldold
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim poście na foto po lewej stronie liścia to ikra. Ale po co się nią przejmujesz skoro nie chcesz przecież przychówku. Nie będziesz miała młodych długo. Bo nawet jak się wyklują z ikry to długo nie przeżyją. Narybek musi mieć odpowiednie warunki i zapewnione karmienie drobnym żywym pokarmem by mógł przetrwać. Zresztą maluchy po wykluciu są bardzo malutkie. A welonek jak odkurzacz wciąga wszystko z podłoża.

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...