Skocz do zawartości

Jaką świetlówkę na przód zbiornika??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam następujący problem posiadam dwie świetlówki do oświetlenia AKwa 200l obie po 30W + Odbłyśniki. w standardowej pokrywie.

 

Jedna ze świetlówek to zwykła będąca przy pokrywie od czasu kupna chyba Day Light natomiast druga to Power Glo zastanawiam się która dać z przodu? Wiem ze 30 W na rośliny to i tak mało ale chciał bym wiedzieć która będzie lepsza na przód zbiornika.

 

Pozdrawiam i licze na szybką odpowiedz ponieważ zależy mi na czasie odnośnie wmontowania w pokrywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rośliny akceptują tylko właśnie to "różowawe" :) powiem ci tak, ja mam na przodzie power-glo i akwa 50cm musialem dać by doświetlić z odpowiednią mocą elatine triandra. na tyle jest daylight bo echinodorusy i vallisneria nie są wymagające pod tym względem, ALE pomiędzy tymi dwiema, są dwie roślinne Sylvania Gro-Lux i Leuci Aquarium Colour.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli znajde tą strzałeczkę w ZOOlogiku to z chęcią sprawdzę :) Czy da rade u mnie :) W tej chwili w większości mam Anubiasy, Nużańce Microsorium, Kabombę nadwódkę :P Ale taki trawniczek by się przydał :P

 

MAm jeszczę do Ciebie pytanie . Przy takim świetle powinien spokojnie rosnąć mech Jawajski prawda? JEdnak jesli tylko przyniosę go do durzego zbiorniczka to zostają mi same niteczki a gałązki są znedzone dosłownie.

 

W akwarium spotykam sporadycznie ślimaki czy to one mogą być winne? Dodam tutaj ze żadna inna roślina nie jest pogryziona. Czy możliwe aby to robiła któraś z ryb ? Jesli tak to podam obsadę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...