Jump to content

LEKI AKWARYSTYCZNE !!

ahtung1995
 Share

Recommended Posts

Witam! musiałam stosowac lek sera baktpur już skończyłam leczenie mam filtr i napowietrzacz troszkę minęło od dania ostatniej dawki ( około 3 dni) teraz wymieniłam połowę wody ( mam 16,5l. akwa) na opakowaniu sery baktopur pisze że nie wolno mieszać z innymi preparatami akwarystycznymi a mój bojek zaczął się ocerać więć chcem zastosowac MFC czy mogę ? czy na coś musze czekać ? Ile kropel muszę tego dać do 16l. ? prosze napiszcie ile kropel bo na opakowaniu pisze że 10ml. na 100l. a ja nie zbyt dobrze wyliczyłam :oops:

Podawanie leków zawsze musi być popdyktowane jakimiś objawami jakie masz ryby jakie obserwacje ja nie używałem z tej firmy preparatów (wiem że niektóre są dobre) za mało informacji .... Zawsze podawajcie jak najwięcej informacji wtedy można podjąć jakąś decyzje

Mam 1 bojownika nie mam narazie żywych roślin bojek odpoczywać lubi coraz czesciej przy dnie dobrze je jest karmiony różnymi pokarmami witaminami, larwami ochotki. tropical-betta ichtro-vit z sery bettagran , suszone rozwielitki... i tak różnie

Jeśli od stosowania preparatu minęły tylko 4 dni to wstrzymaj sie z zastosowaniem mfc. Jeszcze raz polecam węgiel aktywowany jako wkład filtracyjny na około tydzień. Po tygodniu można węgiel wyrzucić i zastosować mfc.

Zależy jaki masz filtr. Jeśli wewnętrzny to może być z tym problem. Ja mam kaskadę i do jednego z pojemników poza gąbką sypię trochę węgla.

Pamiętaj żeby stosować go max tydzień. :) pozdrowionka:)

Jeśli chodzi o fiolet gencjanowy przyznam szczerze że nie mam pojęcia jak go stosować:(

hej co do preparatów to za szybko podane ( pomieszane z innymi ) mogą mieć przeciwne skutki powinno być napisane ile działają albo po jakim czasie się dodaje 2 porcjie to wtedy wiadomo po ilu dniach przestaje działac ja zawsze czekam 1 tydz jak moge a jak nie to wymiana wody 50 % i po 1-2 dniach inny preparat

co do witamin rozpuszczalnych w wodzie dla ryb to nie wiem

dla roślin mikroelementy i witaminy działąją

Share

• Create New...