Skocz do zawartości

podmiana - czy potrzebna?


REVOLTA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tak...ze względu na to, że nawet jeżeli teraz ma odpowiednie parametry, to one mogą gwałtownie się pogorszyć, a podmiana wody chyba nie służy podmienianiu wody o złych parametrach(to w ostatecnzości),a raczej zapobieganiu pogarszania się tych parametrów. Ponadto muł, ktory zbiera się na dnie, to zwykłe kupy, ja bym nie chciał mieszkać w domu pełnym własnych odchodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto muł, ktory zbiera się na dnie, to zwykłe kupy, ja bym nie chciał mieszkać w domu pełnym własnych odchodów.

Moim zdaniem tak...ze względu na to, że nawet jeżeli teraz ma odpowiednie parametry, to one mogą gwałtownie się pogorszyć, a podmiana wody chyba nie służy podmienianiu wody o złych parametrach(to w ostatecnzości),a raczej zapobieganiu pogarszania się tych parametrów. Ponadto muł, ktory zbiera się na dnie, to zwykłe kupy, ja bym nie chciał mieszkać w domu pełnym własnych odchodów.

Tak, tak ja też bym wolał mieszkać na łące niż w szalecie...

 

ALE...

(takie moje przemyślenia)

- czy parametry wody mogą się gwałtownie pogorszyć jeżeli nie ingerujemy w akwarium?

- czy odchody są czymś złym jeżeli mam trochę zieleniny w akwarium?

- czy jest sens podmieniać wodę na prawie identyczne parametry?

- czy podmiana przypadkiem nie zachwieje calym "systemem"?

- czy nie jest dobrym pomyslem odmulanie ze "zwrotem" wody do akwarium?

 

Prosił bym o odpowiedzi szanownych forumowiczów ponieważ narazie raczkuje z akwarystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmiany wody są konieczne ! Powinno się je robić co tydzien po około 25% objętosci akwarium . Woda do podmiany powinna być odstana minimum 24h.

 

Jeśli nie bedzie podmian znacznie wzrośnie poziom azotanow w wodzi i ryby poprostu będą sie truły.

 

Jeśli akwarium jest typu LT(z spełnienie wszystkich zasad tego rodzaju zbiornikow) to podmiany można robić nawet raz na 2 miesiące ale w przypadku normalnych baniakow podmiany są konieczne co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EE chwilę mi zajęło zanim zrozumiałem o co ci chodzi. Ja po prostu opacznie zrozumiałem jego pytanie. Pomyślałem, że chodzi mu o to, że rośliny mogą filtrować zanieczyszczenia, wiec jak je ma nie musi sprzątać. Ale tak nawiasem mówiąc odchody ryb akwariowych powodują nagromadzenie się w wodzie białek, a białka rozkładając się uwalniają azot. Azot jest pożywką dla roślin, więc jeżeli nie jest to kompletny mół to rzeczywiście azot jest dla nich wręcz wskazany. Ale co z tego jak jego nadmiar jest niezdrowy dla ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...