Jump to content

Preparaty uzdatniajace


Recommended Posts

jak myslicie czy do nowo zakładanego akwa 112 litrów przy dwóch filtrach tetra jak zastosuje takie preparaty jak dla poprawy wody sa to :Aqa Safe , tetra vital biocoryn a dla roslin takie jak : Planta min , intial sticks , crypto wszytkie te produkty sa firmy tera. Czy mam je uzyc wszytkie naraz i czy bedzie dobre srodowisko dla ryb i roslin Pozdrawiam i dzieki za podopowiedzi

Link to comment
Share on other sites

Wkońcu akwarium to zamknięta społeczność organizmów,w przyrodzie nikt nie wlewa takimi ilościami preparatów no nie mówie tu o zanieczyszczeniach.

Każdy preparat ma czemuś służyć no a jak pomieszasz te wszystkie to powstaje bomba z opuźnionym zapłonem,naprawdę można więcej zaszkodzić niż pomódz.

Znam akwarystów krórzy nic nie leją i nigdy nie mieli problemów choćby z glonami.

No napewno nie będe odradzał bo sam stosuję ale to wszysko leży w granicy rozsądku nidgy nie stosuję tego ile pisze zawsze od małych dawek się zaczyna(nie licząc anty.....wynalazków)

Dobra za dużo namieszałem

Link to comment
Share on other sites

Szyma ma racje - z nawozami trzeba ostroznie. Zbyt duza ilosc nawozow w wodzie moze spowodowac wzrost glonow a wcale nie musi pomoc roslinom. Musisz obserwowac jak rozwija sie sytuacja w twoim akwarium. Wielu roslinkom wystarczy dobre oswietlenie by ladnie rosly. Poczytaj w necie o roslinach, ktore masz - jakie maja wymagania oswietleniowe, czy je nawozic i jak. Roslinom bardziej wymagajacym po pewnym czasie mozna zafundowac tabletke pod korzen (dawkowanie na opakowaniu).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...