Skocz do zawartości

160l obsada


Tracer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Posiadam akwa o wymiarach 100x40x40 (160l) 
Duża gęsta roślinność z tyłu akwa i czym bliżej przedniej szyby tym rodzaje roślin mniejszych, aby rybki miały gdzie popływać i się schować. 
Chwilowo moja obsada wygląda marnie ale jest do zmiany, tzn:
-parkę neonek czerwonych,
-8 razborek klinowych,

-mały zbrojnik nieb,
-15 krewetek red cherry,
-małego karasia Carassius cuvieri którego mam zamiar wypuścić za niedługo do mojego stawu,
Wiem że ta obsada jest zła ale chcę ją zmienić i dla tego do was piszę. :)

Myślę nad taką obsadą 

-25 razborek klinowych,
-25 neonek czerwonyh, 
-1 zbrojnik nieb, 
-i jakimś harem troszkę większych rybek ale tu nie jestem pewny co do wyboru ich gatunku,
-15 krewetek red cherry,
-może jeszcze coś do lekkiego przekopania podłoża ale tu też nie wiem co wybrać. Karaś daje rade przekopywać podłoże nie raniąc roślin ale niestety nie wiem jak się będzie zachowywał w przyszłości z resztą i tak będzie za duży :)


czy obsada którą chcę mieć nie jest za duża na te akwa? 
Podpowiedzcie mi co do gatunków rybek które nie umiem wybrać

PS. Postaram się jeszcze dzisiaj dodać zdj.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo ryb w środkowej części toni wodnej. Wybierz jeden gatunek ryby stadnej i zbrojnikowi partnerkę lub partnera zależnie od płci. Do tego terytorialną (pielęgniczki, guramiowate)i będzie ok. Oczywiście masz odpowiednie parametry dla tych ryb...Ph<7,5 Gh<10 temp 24-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak np zrezygnuje z Neonków to będę mógł dopisać kilka dodatkowych razborek?
Krewetki mogły by wtedy zostać?
Tak  jeśli chodzi o parametry to się zgadzają
Ale temperatury wody nie mierze ze względu że i tak nie chce używać grzałek. Więc woda utrzymuje temp pokojową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...