Skocz do zawartości

miedzik obrzezowy- ikra-larwy


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich. 3 doby temu moje miedziki mialy tarlo. teraz sa juz larwy ktore zaczynaja plywac. niewiem po jakim czasie powinienem je zaczac karmic i co bedzie najodpowiedniejsze. So mikroskopijnej wielkosci. Czytalem ze pierwszy pokarm to pyl lecz jak go podawac itp. Prosze o jakies wskazowki i podpowiedzi. Z gory dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nikt nie_mial takiej sytuacji jak ja lub nie probowal samodzielnie wychowac miedzikow. trudno ale jakos mi poszlo okolo 5 tego dnia zacząłem karmienie kupilem pyl i pokarm w plynie podaje na przemian okolo 6 razy dziennie maluchy plywaja i rosna jak na razie jest ok. Nie_wiem co bedzie dalej zobaczymy co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, mi wczoraj również miedziki złożyły ikrę i czekam na wylęg../;) Mam pytanie jak wyglądały te larwy i po jakim czasie się u Ciebie pojawiły? u mnie minęły już 24h a ikra bez zmian leży. Interesuje mnie również ich wzrost czy przy Twoim sposobie karmienia szybko rosną?? Pozdrawiam Bryan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. U mnie larwy wykluly sie po 48 godz. Są mikroskopijnej wielkosci i siedza caly czas przy dnie. zacząłem podawac pokarm okolo 5-6 dnia pyl rozpuszczony w wodzie i pokarm w plynie. Rosna bardzo powoli i zeruja przy dnie. Na poczatku plywaja bardzo niezdarnie i przylepiaja sie do urzadzen w akwarium. Wiekszosc czasu leża na dnie jakby pozdychaly, lecz zyja. Przynajmniej tak bylo u mnie nie_wiem czy to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...