Jump to content

akwarium 144 litry


macin
 Share

Recommended Posts

Woda:

KH- 5

GH- 9

PH- 6,6-6,7

 

Sporo roślin m.in.:

Ludwigia, kabomba, althernathera rosefolia, anubiasy, mikrosorium mini, valisneria, bolbitis, mały heniek, pogostemon helferi.

 

Obsada:

15x Neon Czerwony,

15x Razbora Galaxy,

6x Otosek

Krewetki: żółte, czerwone, pinokio, amano

 

Pytanie:

Czy mogę dołożyć parkę większych ryb (myślałem nad parką Gurami Czekoladowym)? Tylko czytałem że te Gurami są trudne w utrzymaniu i nie polecane dla początkujących. Jeżeli nie te to może jakieś inne ładne?

Link to comment
Share on other sites

Danio Margaritatus woda lekko kwaśna 6,5 do lekko zasadowej(bardziej polecana) natomiast gurami czekoladowy to czarne wody, woda miękka i kwaśna. Jakbyś wybrał jeden gatunek stadny będziesz miał większy wybór. A do obecnego zestawu pasuje prętnik karłowaty, gurami mozaikowy ma większy zakres ph i dh, rosliny na powierzchnie żeby zacienić pewien obszar.

Link to comment
Share on other sites

Do neonów czerwonych możesz dobrać pielęgniczki, parke ramireza, harem kakadu, agassiza itd., zależy jakie są dostępne sklepach tobie dostępnych. Jestem zwolennikiem dopasowania ryb względem ich środowiska także taki zestaw byłby najodpowiedniejszy. Jeżeli akwarium towarzyskie to do neonów pasuje też większość ogólnodostępnych guramiowatych. Jeżeli chodzi o danio to jest to ryba endemiczna i ciężko będzie Ci znaleźć do niej obsade, zresztą jest to ryba płochliwa i ja widze je z prętnikiem karłowatym lub pielęgniczką ramireza.

Link to comment
Share on other sites

W stadach ryby dobierają się w pary podczas tarła, w akwarium trzyma się wiecej samic żeby rozładować napięcie samca na większą ilość samic. Zależnie od źródła jakie spotkałem zdania są podzielone, może wypowie się ktoś jescze w tym temacie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...