Skocz do zawartości

160 l wymiana obsady


Dżoana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry Wszystkim :)

 

Mam akwa 160 l (100 x 40 x 40) od około 2 miesięcy. Jak wielu nowicjuszy najpierw skompletowałam obsadę kierując się wrażeniami wizualnymi, a dopiero później poczytałam o kompletowaniu obsady. Wiem, że część z moich rybek powinnam oddać-pomóżcie proszę które zostawić?

- neon inessa około 30

- neon czarny - 10

- tetra czarna - 10

- razbora szklista - 4

- zbrojnik niebieski 1 + 1 niebieski weloniasty

- kosiarki - 4

- kiryśniki 2

- kiryski: 2-albinosy, 2 czarne, 2 spizowe, 1- pstry

- bocje szare - 3, kupione ze względu na pojawienie się ślimaków, okazały się skuteczne-wciągnęły również kilka krewetek red cherry (tak przypuszczam, że to one ;))

 

Oświetlenie 2 x 30 W (Juwel colour lite i diversa opti plant)

Filtr zewnętrzny JBL Cristal Profi 701 greenline wkłady 2x ceramika 1 x gąbka

Napowietrzanie - brzęczyk z kurtyną

Temperatura 26  stopni

 

Podłoże piasek kwarcowy-chcę wymienić na żwir rzeczny 3-5 mm, bo jest dosłownie wszędzie na roślinach i korzeniach - pewnie dzięki kiryśnikom 

 

W akwarium korzenie sosna bagienna i japoński oraz łupek czarny na jaskinie dla dennych

Flora:

2 x echinodorus ocelot green

2 x zwartka walkerii

1 x echinodorus macrophylus

2 x anubias nana

1 x hgrophila pinnatifida

kilka nurzańców

limnophila sessiflora - 15 gałązek

cabomba - 10 gałązek

kępka fox moss

kępka willow moss gigantea

echinodorus tenellus kilka kępek

mały heniek na korzeniu - nawet ładnie rośnie :)

 

Parametrów nie mierzyłam jeszcze - jakie testy najlepiej kupić? Będę wdzięczna za podanie nazw takich, które nie doprowadzą mnie do bankructwa :)

 

I na koniec dodam, że bardzo chciałabym zachować kiryśniki, które mimo że robią totalny rozp.... w akwarium to jednak są urocze :)

Z góry dzięki za podpowiedzi!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry. Zakładając że masz wode o ph<7 i twardość do 8 od biedy 12. Nie wymieniaj piasku, lub zmień na taki który nie unosi się. Zbrojniki żyją na piaszczystym podłożu. Kosiarki, kiryśniki, razbory szkliste i bocje oddaj, wybierz jedną stadną. Kirysy w stadach 8 szt, na 3 stada za mało miejsca. Jak uporządkujesz obsade możesz wybrać pare lub harem ryby terytorialnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj parametry. Zakładając że masz wode o ph<7 i twardość do 8 od biedy 12. Nie wymieniaj piasku, lub zmień na taki który nie unosi się. Zbrojniki żyją na piaszczystym podłożu. Kosiarki, kiryśniki, razbory szkliste i bocje oddaj, wybierz jedną stadną. Kirysy w stadach 8 szt, na 3 stada za mało miejsca. Jak uporządkujesz obsade możesz wybrać pare lub harem ryby terytorialnej.

Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...