Skocz do zawartości

300l 120x50x50 bw


maniek8855
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie+dawno założyłem akwarium BW,całkowita zmiana aranżacji, na dnie mam około 10kg korzeni, sporo patyków, liście dębu, kilka nurzańców olbrzymich-aby powstał cień z liści układających się na tafli, 3 małe żabienice ( ze względu na spory ruch powierzchni wody pistie odpadają), wieczorem dodam zdjęcia, cały czas myślę nad obsadą, w tej chwili w akwarium jest 30neonów czerwonych, dodatkowo wpuściłem 4 zbrojniki niebieskie-głównie ze względu na pleśń na korzeniach, dziwne,że się pojawiła bo korzenie przełożyłem z akwarium 200l gdzie leżały bardzo długo. Oświetlenie 1świetlówka t5 54w, woda nie jest jeszcze typową herbatą ale ma już fajny odcień i będzie on sukcesywnie pogłębiany.

 

Zastanawiam się w co mógłbym wzbogacić akwarium, dla przypomnienia teraz jest:

30szt neon czerwony

4szt zbrojniki niebieski

7krewetek amano-niestety musiałem je przełożyć z drugiego zbiornika bo był likwidowany-mogą stać się pokarmem dla pielęgnic.

 

Na pewno chciałbym pielęgnice, najchętniej dorastające do 13cm tylko cały czas zastawiam się jakie, chciałbym aby były to ryby przykuwające uwagę, pozostałe ryby czyli neony mają być tłem dla pielęgnic.

 

Myślałem nad:

1Skalary 6szt i nic więcej.

2Meeki 4szt-boję się nieco o neony czerwone.

 Niebieskołuskie 2szt-para ale również boje się o neony.

3 Pielęgniczki kakadu 3samce i 5samic+ co ewentualnie do tego czy już nic ?

 

Dodam też,że neony jako ławica muszą zostać-podobają mi się te rybki w większym stadzie i nie dałbym rady ich odłowić w plątaninie korzeni i liści.

 

Parametry wody w każdej chwili mogę dostosować, ale ogólnie woda jest jak w większości tego typu zbiorników, kwaśna o niższym ph, dokładne pomiary podam wkrótce.

 

Za wszystkie rady i sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...