Jump to content

Pielęgniczki Ramireza - Ikra


panufnik
 Share

Recommended Posts

Pielęgniczki złożyły ikrę lecz ją później podskubywały ale cały czas broniły gniazda od innych ryb. W trosce o ikrę postanowiłem cały krzaczek anubiasa z ikrą przenieść do mniejszego akwarium. Na trzeci dzień nad ranem patrzę a wokół krzaczka jest mnóstwo małych poruszających się kropeczek. Teraz pytanie jest takie czy mogę rodziców przetransportować do tego małego akwarium gdzie są jajeczka?

 

Założyłam Ci osobny temat.

/ Luna

Link to comment
Share on other sites

Wszystko źle rozegrałem. Ikra zmarnowana. Dzisiaj w akwarystyce dowiedziałem się jedno - przyroda sama się obroni, co ma się urodzić to urodzi co nie to nie. Smutny dzień akwarysty :(

 

Po, co tygodniowej podmianie częściowej wody oczekuję na nowe emocje. Podrasowałem miejsce gdzie ostatnio pielęgniczki złożyły ikrę choć podejrzewam, że mogą w innym miejscu. Dobrze się składa, że mam 2 tygodnie urlopu od dzisiaj i będę się bacznie przyglądał.

Link to comment
Share on other sites

Daj im trochę spokoju, zbyt duża ingerencja sprawi ze rodzice będą zestresowani co odbija się na dzieciach. Nie zrażaj się, jeśli przez kilka pierwszych prób nic nie wyjdzie, bo ryby muszą nabrać doświadczenia (ryby są rozmnażane na skale przemysłową, wiec hodowcy zabierają ikrę rodzicom i sami się nią opiekują, wiec takie ryby później nie do końca wiedza co z nią zrobić) jeżeli chcesz je rozmnażać pozwól działać naturze.

Edited by ahr
Pisownia.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...