Skocz do zawartości

wysokie no2 po restarcie


gwiazdka10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 W środe zrobiłam restart akwarium .  Wymieniłam podłoże na piasek czarny (0,8-1,2 mm ).  I dołożyłam kilka łupków. . Wydaje mi się ze wszystko  zrobiłam ok  ,  ale  pojawił sie problemy . Najpierw opisze akwarium: 

 

akwarium:54l

filtr: aquael turbo 500  z deszczownicą

oświetlenie : T8 x 15 W  + T5 x 24W

nawozy: z firmy aqua art  planta gainer carbo,  classic,  ferro+, macro,  pod piasek dałam kulki  z nawozem firmy Filtus

pomiary: używam pasków,  ale moim zdaniem nie są wiarygodne ,  bo do każdej wody pokazują mniej więcej takie same wielkości,  no2 zmierzyłam testami kropelkowymi i  wyszło  ponad 1 mg/l lub więcej ,  ale z pewnością jest za wysokie

rośliny: kilkanaście nurzancow spiralnych ,  krypokoryna ,  i  takie inne drobne roslinki 

obsada: 8x neon inessa ,  1 razbora klinowa,  4 kiryski ,  1 kosiarka , 4 kardynałki  złote ( chwilowo przebywają w 20l akwarium )

 

Po prostu  za wcześnie wpuściłam ryby ,  bo w czwartek .  W piatek zobaczyłam że pływaja pionowo i  łapią powietrze przy powierzchni  wody ,  więc odłowiłam je do 20l  .  I wszytsko  było  ok.  Pozniej zmierzyłam poziom  no2 i  wyszedł bardzo wysoki. więc podmieniłam kilka l  wody i  zwiększyłam moc filtra . Dziś zauwazyłam że na roślinach i  szybach osiadło się troche kurzu . 

 

1. Woda od początku  jest lekko  mętna.  Czy może to być spowodowane tymi  kulkami  nawozu  pod piaskiem  czy raczej od łupków??

2.Czy ten kurz mógł powstać przez to ze zwiększyłam moc filtra?? jak się go pozbyć?

3.Czy  wlanie do akwarium  bakteri nitryfikacyjne pomoże w zbiciu  no2 ?? i  po  jakim  czasie mogę wpuścic ryby jak dam te bakterie,  podobno  po  24 h  ???

4.czy  to "duszenie ryb" po  wpuszczeniu  może być przez no2 czy mogą byc inne przyczyny ??

5. skąd taki  wysoki  poziom  no2 w nowo zalanym akwarium ?? 

6.zauważyłam że u nurzańców gniją liście ,  to w wyniku  wody  czy moze przez to że mogły  się trochę uszkodzić prze restarcie ?? bo zauważyłam ze są bardzo delikatne , a przyznam ze trochę je ścisłam w wiaderku  i  ok  1 h  były bez wody 

Bardzo proszę o  pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...