Skocz do zawartości

Erytromycyna... [update str 3.]


Adek86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

stosowałem erytromecynę, sinice udało mi się wytępić ale za to pojawił się problem w postaci zakwitu wody (zrobiło się mleko) Padł już jeden otos, poziom no3 w normie, po4 nawet nie pokazuje na skali.czy jest sens abym teraz wyławiał ryby bo podejrzewam że teraz woda zakwita od nowa przez to że wybiłem wszystkie bakterie jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam

Dziś podjąłem u siebie kuracje z zastosowaniem "Davrercinu" akwarium 200l, rozdrobniłem 2 tabletki 250mg w wodzie akwariowej po czym wlałem do akwarium i zgasiłem światło.

W paczce jest 16 tabletek więc chce zastosować kuracje na 8 dni zawsze wieczorem przed zgaszeniem światła wlać zawiesinę.

Czy akwarium musi być w dzień bez światła czy mogę świecić?

Stosował ktoś ten lek na sinice? Kiedy zrobić podmianę wody, wczoraj podmieniłem 20% dodałem filtr wewnętrzny mechaniczny z napowietrzaniem i do kubełka dodałem watę. Zaznaczę, że inne metody nie pomagały dziś zauważyłem już pełno drobnych włosków ledwo zauważalnych w wodzie.

 

nemo130: Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja z sinicami miałem boje i to grube. Stosowałem lek Fromilid jego składnikiem jest erytromecyna. Na wlasnym przykładzie obaliłem czynnosc gaszenia swiatła przy niszczeniu sinic. Właczyłem swiatło na full dałem zelaza dla roslin podmiana wody co dzien + erytromecyna i sinic nie było i nie ma.

Zastanawia mnie kto wymyslił gaszenie swiatła przy niszczeniu sinic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...