Skocz do zawartości

Ślimaki w akwarium,nieplanowani mieszkańcy


trigger76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałbym się dowiedzieć jak mogę się pozbyć ślimaków z akwarium.Kilka miesięsięcy temu dostałem od sąsiadów rośliny z akwarium które mają (120 l)Były do nurzaniec śrubowy i zwykły,dość sporo,i kilka sadzonek kryptokoryny.Od tego wszystko się zaczęło.Ślimaki zatoczki w zawrotnym tempie opanowały zbiornik,roślin się pozbyłem i mimo tego że akwarium zrestartowałem,żwir był płukany,gotowany,korzenie tak samo,skorupa kokosa także,akwarium umyte,to w dalszym ciągu mam chałdy ślimaków.Co robić?

Mój zbiornik :

112 L

Grzałka elite 50W

Świetlówki  2X 24 W

Filtr wewnętrzny aquaszut junio bio 500 n

Dodatkowe napowietrzanie brzeczykiem

Obsada gupiki,mieczyki około 30 sztuk,jeden zbrojnik ancistrus sp.L144

 

Co do filtra to nie wytrzymuje ilości ślimaków nawet tygodnia gdzie przy co sobotniej podmianie wody czyszczę go w tejże spuszczanej wodzie,na mediach filtracyjnych ślimaków jest mnóstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz też przy czasie rozgniatać je na szybie-ile się da, ryby zrobią resztę przy okazji dostając wartościowy pokarm.

Możesz też gdzieś z boku akwarium przyczepić listek sałaty (wcześniej wyparz), zostaw go na noc i rano wyciągnij - powinno być na nim sporo śliaków. Możesz taki zabieg powtarzać.

 

W takich sytuacjach często zdarza się,że ktoś "życzliwy" np z zoologu doradzi Ci bocję wspaniałą, która zjada ślimaki. Owszem tak jest ale uprzedzam,że taka rybka nie nadaje się dla Ciebie - osiąga nawet do 20cm, jest stadna i masz stanowczo za małe akwarium dla niej więc nie daj się skusić na takie rozwiązanie.

Edytowane przez V_i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...