Skocz do zawartości

Akwarium 112l obsada wyposażenie


Skiper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na forum,więc na wstępie chcę się ze wszystkimi przywitać i jesli mój post zawiera jakieś błędy to proszę o wyrozumiałość.A teraz do rzeczy - z akwarystyką dopiero zaczynam przygodę i sporo czytałem.Podobnych tematów jest dużo ,ale każde akwarium jest inne,więc postanowiłem napisać ten post.Mam zbiornik 112l,akwarium ma być towarzyskie,oświetlenie to 2x18w (trochę mało),filtr dostałem w komplecie jakiś chinol hallea 350l/h - zamówiona do niego deszczownica,jeden nieduży napowietrzacz,grzalka też była w komplecie termostat 200w.Wczoraj usypałem ok 2-2,5 cm startera dla roślin przykryłem siatką i docisnąłem 4 centymetrową warstwą żwirku akwarystycznego o granulacji 3-5 mm takie małe jasne kamyczki,ale nie mają ostrych krawędzi następnie zalałem wodą z kranu (stała dwie doby przed zalaniem) mam też zatopione małe korzenie brzozy (były uschnięte,ale je okorowałem i wygotowałem w wodzie z solą),kilka kamieni (granit) też wygotowane i sprawdzone na wapień, jest też jeden duży korzeń ze sklepu akwarystycznego może będzie jakaś ceramiczna pierdułka np wrak łodzi .Mam tęż zamówione kilka sztucznych roślinek.A teraz pytania chciałbym posadzić kilka prawdziwych roślinek na trzeci i drugi plan jakie polecacie i czy sztuczne nie szkodzą prawdziwym.Jakie rośliny kupować - małe obcinki czy takie z wykształconym korzeniem.A teraz rybki myślałem nad taką obsadą (do oceny znawcom tematu) 12 neonów inesa,6 gupików - samce np pawie oczko,3 glonojady np zbrojnik,6 kirysków panda (4 samice i 2 samce) i np dwa skalary (podobają mi się bardzo) ale nie wiem czy pasują do obsady podobno mogą terroryzować neony.Sklep w którym się zaopatruję ma te rybki bardzo małe ok 1 cm skalary też są młode.Zbiornik będzie jeszcze dojrzewał 3 tygodnie ale może trzeba coś dodać np:jakieś bakterie.Proszę o porady odnosnie moich pytań     z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z tymi skalarami bo jedni piszą że u nich są łagodne inni że terroryzyją malutkie rybki.Jak nie skalar to może np bojownik.Jesli chodzi o dno to do mojego kiryski się jednak nie nadają tak? to może jakies inne denne rybki bo ten żwirek niema ostrych krawędzi - zdecydowałem się na żwirek bo podobno jest lepszy od piasku dla roślin prawdziwych.Spróbuję gdzieś dostać test na ph wody to napisze ile wynosi i może coś się dobierze z obsady

Edit:

 

ph wody to według testu 8

 

Regulamin 6.2. Edytuj posty. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...