Jump to content

Nowotwór u bojownika

Aneczka1992
 Share

Recommended Posts

Witam! Tak jak w temacie, obawiam się, że mój bojownik umiera na nowotwór :( Opis zbiornika: zostal założny rok temu w lutym, 25 litrów, co tygodniowe podmiany wody. W akwarium bojownik plus 4 kirysy. Oświetlenie, grzałka i filtr są. 3 roślinki (niestety nazw nie pamiętam). Wraz z podmianą dodaję uzdatniacz wody plus co miesiąc bactoactive z tropicala. Byłam w dwóch różnych sklepach akwarystycznych ze zdjęciem bojusia i w oby dwóch powiedzieli mi, że albo jest to choroba bakteryjna albo nowotwór. Zastosowałam dwukrotnie bactocaps C z firmy zoolek, ale bez jakichkolwiek rezultatów. Guz u bojownika zacząl pojawiać się pod koniec listopada lub na początku grudnia. Cały czas rośnie. Wychodzi on z nozdrza bojownika. Urósł już do takich rozmiarów, że spowodował zniekształcenie pyszczka bojusia i w konsekwencji bardzo ciężko mu cokolwiek jeść. Wstawiam zdjęcie bojusia sprzed tygodnia (przepraszam za jakość zdjęcia). Moje pytanie brzmi czy jest jakaś szansa jeszcze dla niego, czy może skrócić jego cierpienia? Proszę bardzo o dobrą radę i czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam post-20259-0-67180300-1390474819_thumb.jpg

Edited by Aneczka1992

• 2 weeks later...