Skocz do zawartości

które akwarium wybrać


dasiaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do kupna akwarium. Na allegro znalazłam dwie oferty które mnie zainteresowały. Warto???

http://allegro.pl/zestaw-aquael-54l-prosty-full-wypos-gratisy-i3853664008.html

 

http://allegro.pl/zestaw-aquael-classic-54l-prosty-full-wyposa-i3857951404.html

 

 

Sprzęt i moce się różnią-czy ma to wpływ?? A jak sprawa z oświetleniem???

 

Błagam o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli mówisz o dokupieniu to jak wygląda sprawa? do tych danych modeli z tą pokrywą nie ma większych problemów żeby dokupić? Jaki to rząd cenowy i jak dostępne?Czy jeszcze jakoś inaczej. Jestem całkowitym laikiem i chciałam kupić zestaw bo tak wydaje mi się najprościej/najtaniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najtaniej bo większość tych gratisów jest zbędna,filtr przydał by się lepszy więc też do wymiany czyli niepotrzebny koszt,światło w tym drugim zestawie na cieniolubne rośliny starczy, ale osobiście uważam że taniej i lepiej jest skompletować sprzęt samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie najtaniej bo większość tych gratisów jest zbędna,filtr przydał by się lepszy więc też do wymiany czyli niepotrzebny koszt,światło w tym drugim zestawie na cieniolubne rośliny starczy, ale osobiście uważam że taniej i lepiej jest skompletować sprzęt samemu.

Ok, rozumiem. A zakładając że biorę 54l akwarium to jaka moc jakiego sprzętu? A jak sprawa z tym nieszczęsnym oświetleniem bo skoro większość pokryw ma już po jednej słabej to jak to zrobić - wymienić ją na inną mocniejszą (jeśli te plastikowe pokrywy są w stanie wytrzymać taki zabieg), dodać obok wbudowanej inną - ale chyba pokrywa nie ma takiej opcji czy całkowicie coś osobnego a ta po prostu żeby sobie była dla idei?

Edytowane przez Luna
Dbaj o pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do światła to najpierw musisz wiedzieć jakie chcesz mieć rośliny bo dla cieniolubnych standardowe wystarczy a dla tych bardziej wymagających trzeba dołożyć,można kupić na alle dodatkową świetlówkę którą montujesz na tej która już jest w pokrywie. Filtr najlepiej kubełkowy najlepiej taki który jest przeznaczony do trochę większego litrażu niż twój (producenci zawyżają wydajność).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslałam o rogatku-przynajmniej na początek. ale patrząc przyszłościowo gdybym coś ambitniejsze chciała to co wtedy? Z tego co widziałam to modyfikacja pokrywy to spory wydatek biorąc pod uwagę koszt samej pokrywy. Nie chciałabym kupić czegoś co bede musiała zmodyfikować po krótkim czasie, tylko coś bardziej uniwersalnego....

czyli odnośnie zakupów:

zestawy z mojego I posta -nie

filtr zewnętrzny tak

grzałka z termof. tak (moc ok 100W starczy prrawda?)

jakie kupić to akwarium i pokrywę żeby oświetlenie było ok i przyszłościowe?

Chciałabym się zmieścić do max 300zł...

Proszę doradzcie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie poszedł bym w rośliny cieniolubne ze standardowym oświetleniem w pokrywie a z czasem można dołożyć bo jeśli weźmiesz lepsze oświetlenie to trzeba nawozić i kupić zestaw CO2 a to generuje koszty,grzałka 50W by wystarczyła ale lepiej mieć zapas więc 75W, niestety największy wydatek to filtr alternatywa jest filtr kaskadowy,ale wtedy trzeba ciąć pokrywę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na start proponuje taki zestaw dla koleżanki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2e5558bf73fe4d3.html  + koszt wysyłki.

 

Zostaje jeszcze 50zł na roślinki i podłoże. Można jeszcze bardziej zaoszczędzić na tym zestawie. wybierając chińską grzałkę, filtr i oświetlenie. Czego osobiście nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała chemia jest całkowicie zbyteczna.

Oświetlenie 11W/45l=0,24 za mało  

Fan mini plus, lepiej Fan 1 plus 

Odmulacz- odmulanie dna mija się z celem. 

Kupując baniak kup od razu testy pH,KH,GH na poczatek. 

 

 

Można jeszcze bardziej zaoszczędzić na tym zestawie. wybierając chińską grzałkę, filtr i oświetlenie.
 

Stracić można ale na pewno nie za oszczędzić. 

Edytowane przez Kanciorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na start proponuje taki zestaw dla koleżanki:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c2e5558bf73fe4d3.html  + koszt wysyłki.

 

Zostaje jeszcze 50zł na roślinki i podłoże. Można jeszcze bardziej zaoszczędzić na tym zestawie. wybierając chińską grzałkę, filtr i oświetlenie. Czego osobiście nie polecam.

w tym zestawieniu brak pokrywy... celowo?

 

Regulamin 6.1. Używaj polskich znaków i zaczynaj zdania z wielkiej litery. Mapet

Edytowane przez Mapet
Pisownia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że koniecznie chcesz mieć akwa z pokrywą.

 

Diversa Proste 60L z pokrywą + osprzęt. Osobiście mi się podoba ale jest jeden minus. Nie ma w zestawie markowej grzałki i filtra. Jest jakieś chińskie bodajże.

 

http://allegro.pl/akwarium-60-proste-czarne-full-zestaw-pro-2-i3877912364.html

 

lub trochę tańsza opcja:

 

AquaEl 54L z pokrywą + osprzęt markowy

 

http://allegro.pl/zestaw-akwariowy-aqua4start-54l-60x30x30-komplet-i3881842710.html

Edytowane przez pkmaverick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował żebyś poszukała jakiego używanego akwarium 80x40x40 czy coś w podobnych wymiarach z pokrywa zostawiła standardowe oświetlenie , filtr ( kaskadę zewnętrzny około 800l/h ) tylko nie chińszczyznę bo dużo ciągnie prądu, i grzałkę około 100 W   ,  co do filtra jest temat opinie filtrów możesz popatrzeć, później jak to będziesz mieć proponuje żebyś sprawdziła na stronie wodociągów jaką masz wodę w kranie. I jak już będziesz mieć akwarium ze sprzętem i parametry kranówki zapraszamy do działu obsady to ustalimy obsadę. Dlaczego taki litraż bo wybacza więcej błędów myślę że wtedy mogli byśmy się obyć bez testów na ph gh kh i no3.

Edytowane przez Madk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie zkupić akwarium bez filtra lecz z pokrywą a sam filtr i grzałkę lepiej sobie samemu skompletować bo wyjdzie taniej.Jeśli będziesz miał rośliny mało wymagające jak np. nurzeniec czy rogatek sztywny to nie będziesz potrzebował dodatkowego światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...