Skocz do zawartości

Teleskop czarny leży na boku


April
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam problem z moim teleskopkiem. Od jakiegoś czasu zauważyłam, że kilka razy dziennie kładzie się na boku i tak sobie leży bez ruchu na powierzchni wody i wachluje sobie jedną płetwą. Jak to pierwszy raz zobaczyłam, to myślałam, że już czas na ostatnie pożegnanie, ale jak podeszłam do akwarium to on jakby nigdy nic "ożył" i poszedł sobie dalej pływać. Oprócz tych incydentów rybka zachowuje się normalnie. Ma apetyt, pływa z innymi rybkami (teleskop, welonka i kirysek), podpływa do mnie kiedy podchodzę do akwarium - okaz zdrowia. Pozostałe rybki zachowują się normalnie. Czy jego zachowanie jest oznaką jakiejś choroby? Bo ja momentami myślę, że on ma chyba jakieś zaburzenia psychiczne ;) Dopiero zaczynam swoją przygodę z akwarystyką i będę wdzięczna za pomoc :)

Mam akwarium 54 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wyjmij tom (?) sztuczną bo to może być przyczyną i poczekaj z tydzień,jak się nie poprawi to już nie wiem.

 

Nie wiem czy piszesz poważnie czy nabijasz tylko posty, ale uprzedzam - za kolejne tego typu "porady" dostaniesz ostrzeżenie.

/ Luna

Edytowane przez Luna
Upomnienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poczekaj tylko oddaj ryby albo kup większe akwarium 100l dla welona to minimum,kiryski trzyma się w stadach,poczytaj trochę o wymaganiach ryb to sam dojdziesz do tego co mu jest.Skoro dopiero zaczynasz to zacznij od teorii a nie meczysz ryby,te oddaj poczytaj popytaj na forum i zrób akwarium jak należy.

 

ps.pytania zadaje się według tego schematu   http://forum.superakwarium.pl/forum-6/announcement-3-jak-zadawać-pytania-na-forum-superakwariumpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłośc jak zaczynasz przygodę z akwarystyką to powinnaś najpierw trochę poczytać bo widać,że niestety ale warunki jakie stworzyłaś dla tych ryb nie są odpowiednie. Znając życie to nie wiesz też pewnie jakie są parametry wody, od kiedy masz akwarium? Czy ono dojrzało zanim wpuściłaś ryby? To są podstawy i jeśli tego nie dopilnujesz to problemy i dziwne zachowanie ryb będziesz obserwowała często i niestety nikt nie będzie Ci w stanie pomóc. Poczytaj trochę o zakładnaiu akwarium i wymaganiach danego gatunku. Powodzenia :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akwarium nie zakładałam sama, można powiedzieć, że je odziedziczyłam. Mam je od miesiąca i tak jak je otrzymałam, tak zostawiłam. Nie znam się za bardzo na tym, ale wolałam wziąć rybki niż patrzeć jak znikają w muszli klozetowej. Dziękuję za wasze rady i za krytykę też. Welona chyba rzeczywiście oddam. Do tej pory wszystko było w porządku do czasu gdy kilka dni temu zauważyłam dziwne zachowanie teleskopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że czekasz aż ktoś ci powie żebyś się nie przejmowała. Niestety nikt ci tego nie powie, tylko prawdę która jest taka, że to akwarium jest dla niego za małe i to są przyczyny jego stanu. Bardzo dobrze że go uratowałaś od śmierci, postawa godna naśladowania, lecz zostawiając go w tym akwarium skazujesz go na powolną śmierć. A jego śmierci nie chcesz więc musisz go oddać do większego akwarium. Jak to zrobisz napisz w dziale obsad, tam ci ktoś doradzi co możesz trzymać w swoim akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) Od jakiegoś czasu zauważyłam, że kilka razy dziennie kładzie się na boku i tak sobie leży bez ruchu na powierzchni wody i wachluje sobie jedną płetwą. Jak to pierwszy raz zobaczyłam, to myślałam, że już czas na ostatnie pożegnanie, ale jak podeszłam do akwarium to on jakby nigdy nic "ożył" i poszedł sobie dalej pływać. Oprócz tych incydentów rybka zachowuje się normalnie. Ma apetyt, pływa z innymi rybkami (teleskop, welonka i kirysek), podpływa do mnie kiedy podchodzę do akwarium - okaz zdrowia. Pozostałe rybki zachowują się normalnie. Czy jego zachowanie jest oznaką jakiejś choroby? Bo ja momentami myślę, że on ma chyba jakieś zaburzenia psychiczne ;)

 

Opisane zachowanie zdecydowanie jest objawem choroby a nie "zaburzeń psychicznych" - ryba cierpi w wyniku hodowli w nieprawidłowych warunkach.

Aby można było określić co jej dolega i co jest bezpośrednią przyczyną jej stanu musisz podać konkretne informacje, bez tego możemy jedynie zgadywać...

 

- Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.

- Kiedy założono zbiornik, czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.

- Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.

- Podawane pokarmy.

- Stosowane nawozy, preparaty itp.

- Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).

- Temperatura w zbiorniku.

- Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).

- Zdjęcie chorej rybki.

- Zdjęcie zbiornika.

 

Poza welonami kirysek też najprawdopodobniej kwalifikuje się do znalezienia nowego domu, bo pewnie nie jest to żadna mała odmiana. Przedstawiciele najpopularniejszych gatunków dorastają do 7 cm i podobnie jak welony wymagają większego zbiornika. Warto też pamiętać, że kiryski potrzebują stada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...