Skocz do zawartości

Zakładanie akwarium 240l


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jestem początkującym akwarystom i zakładam moje drugie akwarium. Tym razem przymierzam się do zbiornika 240l (100x40x60), chciałbym prosić o kilka porad co do wyboru sprzętu, ryb i roślin.

 

Planuję taki zestaw:

akwarium 100x40x60 z pokrywą z dwoma świetlówkami 2x30W (docelowo chciałbym je przerobić na jakieś ledowe)

Filtr JBL 900e 

grzalka 200 W

 

czy taki osprzęt będzie wystarczający?

 

Jeśli chodzi o obsadę, to chciałbym odtworzyć biotop ameryki południowej.

 

Ryby:

2x2 skalar

3x2 pielęgnica ramireza

1+3 pielegnica kakadu

8 otosek przyujsciowy

10 kirysek panda

20 neon czerwony

 

czy taka obsada będzie dobra?

 

jakie rośliny wybrać do takiego akwarium? zależy mi żeby miały różne rozmiary - od wysokich po trawnik z przodu akwarium

 

jakie podłoże najlepiej zastosować? czy dla utrzymania czystości i równowagi warto wsadzic jakies ślimaki?

 

 

dzięki za pomoc!

Edytowane przez Mortim3r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim akwarium strzelasz takie mikro stadko skalara, to inne pielegniczki troche sens tracą. Wrzuć te 4 skalary, do tego zamiast otosków zbrojniki niebieskie, neona czerwonego x 20. Tyle na poczatku wystarczy. W zależności od zachowywania się ryb można pomyśleć po półroczu o czymś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w takim akwarium strzelasz takie mikro stadko skalara, to inne pielegniczki troche sens tracą. Wrzuć te 4 skalary, do tego zamiast otosków zbrojniki niebieskie, neona czerwonego x 20. Tyle na poczatku wystarczy. W zależności od zachowywania się ryb można pomyśleć po półroczu o czymś więcej.

 

Dlaczego zbrojniki są lepsze od otosków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź!

 

Poczytałem trochę więcej i zdecydowałem się na biotop clear water.

 

Tak jak radziliście zacznę od skalarów, neonów i zbrojników. O innych rybach pomyślę za jakieś pół roku.

 

Ponawiam więc pytanie - jakie rośliny najlepiej odwzorują przejrzyste wody?

 

Jeśli chodzi o podłoże chciałbym zastosować JBL Mando, nada się?

 

Zastanawiam się jeszcze jakie tło zastosować - akwarium będzie stało w dość ciemnym pomieszczeniu na tle bukowej boazerii. Myślę że sam kolor ściany ładnie pasuje do Amazonii, ale może przyklejenie jakiegoś tła da jednak lepszy efekt?

Edytowane przez Luna
Na forum wymagana jest poprawna pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest piach wymieszany częściowo ze żwirkiem. Pod niego daj co chcesz. Istotne są żabienice, ale kilka kępek trawy brazylijskiej, oraz jakaś pistia w rogu są dobrym pomysłem. Jeśli robisz CW, to ważne dla optyncznej równowagi jest użycie kilku wiekszych kamieni i solidniejszego drewna: nic wątłego w stylu japońskich korzeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...