Skocz do zawartości

smile
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej szukam pomocy w stworzeniu wymarzonego akwarium, mam zbiornik 45sz./50wys./90dł.,

Woda w zbiorniku ma parametry

  • Ph 6,8
  • KH 3 od
  • GH >21 od
  • No2 2
  • No100​

​Ciemne tło, biały drobny (do 3mm gr.) żwirek na dnie, pare większych wapieni takich 15cm x 20cm.

Do filtracji: wewnętrzny aqua-el 750, plus jakiś kubełek do zakupu (ze względu na koszty nie moge się zdecydować jaki wybrać taki by mógł być?)

Na razie brak jakiegokolwiek życia.

Zastanawiałem się nad malawi, ale inne rybki też mogłyby być

Pomożecie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rybki wpuszczone, 30 szt. danio czerwone, 4 zbrojniki złote, 10 kirysków spiżowych, i 4 skalary. Wszystkie rybki malutkie. Mógłbym coś dołożyć jeszcze? Zastanawiam się nad pielęgniczkami kakadu ramirezami lub barwniakami. Wiem ze inne biotopy, ale nie jestem profesjonalistą tylko amatorem i robię to dla swojej przyjemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz termin CYKL AZOTOWY?

Radzę o tym poczytać i nie dzwić sie dlaczego chorują Ci ryby, zdychają i masz problemy z glonami.

Akwarium za małe na skalary (dużooooo), danio wolą (wymagają) chłodniejszej wody od pozostałych ryb.

Nie czytałeś chyba o rybach przed ich zakupem, typowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz termin CYKL AZOTOWY?

Radzę o tym poczytać i nie dzwić sie dlaczego chorują Ci ryby, zdychają i masz problemy z glonami.

Akwarium za małe na skalary (dużooooo), danio wolą (wymagają) chłodniejszej wody od pozostałych ryb.

Nie czytałeś chyba o rybach przed ich zakupem, typowe...

Co do cyklu azotowego, przyznaje sie do błędu.

Skalary na razie są młode i małe a zanim dojrzeją to koncepcja się zmieni wiele razy.

Dano temp do 25 oC, skalary od 24 oC, kiryski do 24 oC, zbrojniki od 22 oC.

W zbiorniku trzymam temp. 24 oC, więc chyba pod tym względem nie masz racji(informacje ze encyklopedii na tej stronie).

Cały czas dodawałem bakterie nitryfikacyjne więc może nie będzie tak źle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Woda ustabilizowana... PH 6, KH 6*d, GH 7*d, NO2 0, NO3 10,

Przeżyły: ok 25szt danio, 8szt kirysków, 4 skalary, 3 zbrojniki, doszły 3 gurami marmurkowe (uratowane przed muszlą klozetową-znajomy likwidował zbiornik).

Rybki żwawe i zdrowe, wizualnie nic nim nie jest...

Także po kryzysie, wiem ze mam dwa biotopy... ale nie mam co z nimi zrobić a nie mam zamiaru spuszczać ich w kiblu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Firefighter1 nie zgodzę się z tobą, akwarium jest dobre na zbrojniki.

Narazie niech zrobi z tą obsadą porządek, a potem będzie kupował kolejne stworzenia :)

Skoro masz gurami i danio zdecyduj się na azję, a nie łączysz 2 biotopy.

Jednak danio nie są dobrym rozwiązaniem, wolą chłodniejszą wodę.

Popytaj w sklepach czy nie wezmą tych danio od ciebie, dosyć łatwo sprzedająca się ryba, także nie powinno być większych problemów z jej oddaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

4 zbrojniki złote
 

 

Żartujesz chyba ? W moim jeden już zajmuje  za dużo miejsca. Powodzenia.

 

 

robię to dla swojej przyjemności.

 

Skoro  oczekujesz czegoś od ryb to nie zapominaj im dać coś w zamian. Jak np. warunki hodowlane odpowiadające ich wymaganiom.

 

 

Poza tym ja zostawił bym tak jak jest. Do akwarium zawsze chce się wrzucić coś jeszcze to uczucie jest ciężkie do zwalczenia ale liczę na  Ciebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...