Skocz do zawartości

Za dużo rybek?


Metal75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

post-14031-0-58360200-1388157184_thumb.jpgWitam,

założyłem synowi akwarium 112 l. Akwarium stało dwa tygodnie, przy czym woda była pobrana z innego zbiornika. Zasadzone rośliny (nie wiem jakie ale są na zdjęciu) i po 3 tygodniach wprowadziliśmy pierwszą część rybek:

15x neon innesa

6x otosek

2x krewetka filtrująca

3x ramirezy- z czego jeden nie przeżył- właśnie o to też chciałem zapytać, czy nie przesadziliśmy z ilością.

 po tygodniu kolejna część:

4x kakadu (1+3)

5x bystrzyk ozdobny

6x kirysek lamparci

 

no i z tego co teraz widzę jest ich chyba za dużo. Z jakich rybek powinienem zrezygnować?

 

parametry wody:

NO3- 20

NO2- 0

GH- 16

KH- 6

PH- 7,6

CL2- 0

 

Oprócz roślin, których nazw nie znam, mamy jeszcze korzeń obsadzony mchem jawajskim.

Filtr AQUAEL Turbo 500 z dwoma koszykami (wkład jakiś porcelanowy plus Nitrat Stop NO3- bo na początku mieliśmy duże NO3, plus gąbka. Grzałka Aquael. Oświetlenie 2x18 plus odblaski, jarzeniówki zmienione z fabrycznych na Opti Plant i Opti Natural.

 

Będzie nam szkoda rybek, bo wszystkie są super, ale mamy świadomość, że jest ich za dużo, co robić?

 

Dziękujemy za pomoc i wskazówki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta żabkę i jeszcze gumową kaczuszkę. Serio piszesz? Widzę chyba na środku piaskowiec, przez co masz pH 7,6. Ja radziłbym to wywalić. Poza tym to coś czarne po prawo, co to za cudo? Bazalt tak nasypany wysoko?  Ryby które masz w większości wymagają pH poniżej 7. Ja bym zostawił: otoski, kakadu, neony i kiryski, tylko koniecznie piach na dno, kiryski i kakadu odwdzięczą się fajnym zachowaniem :) To taka moja propozycja między Sver`em ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem do sklepu bystrzyki (nie byłem do końca pewny przy zakupie ale sprzedawca mi je po prostu wcisnął tak jak wciska wszystko ale o tym sklepie napiszę w innym dziale i to nie koniecznie w superlatywach). Na razie jest OK, co najważniejsze nie zauważyłem konfliktu pomiędzy ramirezą a kakadu, może dlatego, że są małe. Jak coś to zamierzam za pół roku robić drugi zbiornik to przerzucę do nowego ramirezki.

 

Co do tej skały to szczerze powiem, że nie wiem co to jest. To czarne to bazalt, a dlatego tak usypany bo mojego syna dopadła inwencja twórcza. Jest tam ok 4 cm, potem podkład pod rośliny i przysypany ponownie ok 3 cm. Rośnie wszystko ładnie, kiryski siedzą w części z piaskiem.

 

Dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając kwestię czego użyłeś do wystroju, to nawet ciekawie wszystko zostało rozplanowane. Niepotrzebnie tylko na tej skarpie po prawej posadziłeś nadwódkę. Ta roślina bardzo szybko dobije do tafli wody. Lepiej żeby rosła niżej w piachu zakrywając przy okazji filtr i grzałkę. Pod korzeniami wystarczą jej kulki g-t. I tak będziesz ją musiał często kosić. Kiedy będzie już zbyt wyoska wystarczy uciąć górną część rośliny i wsadzić w podłoże, a szybko się ukorzeni. Dolną część starej rośliny też możesz zostawić (wypuści sobie kilka bocznych odnóg).

Jeśli chodzi o ryby, to moim zdaniem (zwłaszcza w takim litrażu) albo pielęgniczki albo kiryski - te drugie są wszędobylskie i będą niepokoić pielęgniczki podczas tarła.

No i jeśli wszystkie kiryski są takie same jak ten widoczny na zdjęciu, to są to kiryski Sterby, a nie lamparcie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

richter,

 

dzięki za poradę, właśnie obciąłem wielkie krzaczysko i przesadziłem do drugiego baniaka. Mam nadzieję, że mi się rozrośnie, codziennie dolewam kilka ml węgla. I walczę z NO3 w drugim baniaku, siły już na to nie mam. W tym 112 jest super a w 300l 140 no3!

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...