Skocz do zawartości

BW - pomoc w obsadzie


karwos00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Mam 112l - dane jak w podpisie

Z flory została - wąkrotka i h. cherry leaf (w 1 rogu baniaka). Ludwigia wypadła. Dodałem już sporą reklamówkę liści. Wąkrotka trafiła za deszczownicę żeby nurt ją rozkładał po tafli. Bacopa jeszcze jest ale pewnie to już kwestia czasu. 

 

Zabiegi te spodobały się wszystkim - razbory (trafią w styczniu do innego akwarysty a 450l im się na pewno spodoba) i neony chętniej pod nią pływają unikając światełka. 

 

Docelowo chcę żeby w baniaku były: 

Neony - 25

Piskorki - 10

Kiryski-4

otoski - 4

 

I.... czy jeszcze coś można tutaj dorzucić. Chodzi mi o jakąś parkę - np ramirezek - ale pod warunkiem że chociaż w 1 miejscu zrobiłbym miejsce z piaskiem - chociaż 1/4 baniaka. A może jest coś co można jeszcze będzie dodać przy MANADO. Pytam tylko jeżeli obsada powyżej na to pozwala. 

 

Pytanie dodatkowe - piasek dla pielęgniczek - czy znajdzie się piasek drobny brązowy - generalnie ciemny - w kolorze manado lub jeszcze ciemniejszy ?

 

Oczywiście korzenie typowo BW, szyszki, więcej liści, gałęzie + ewentualnie torf będą sukcesywnie dodawane by stworzyć dość ciemne środowisko ale stopniowo. 

Świetlówki zostaną w większość zaciemnione folią by światło prześwitywało cienkimi pasmami. 

Z flory byłby jeszcze Scindapsus - nad wodą + korzenie pod wodą by z czasem puścić też pod powierzchnią wody. 

Proszę o podpowiedź w kwestii obsady. Specjalistów proszę też o poradę w kwestii samego tworzenia BW (czy CO2 dalej podawać w mniejszych ilościach, jak z podmianami wody z czasem)

 

Dzięki. 

Edytowane przez karwos00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...