Skocz do zawartości

Restart akwarium i kilka pytań :D


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No cześć, za parę dni będę restartować, akwarium, wręcz zaczynać odnowa, dlatego mam parę pytań:

1) Czy powinienem przycinać korzenie roślin ?Jak tak to ile cm ?

2) Z podwórka wziąłem pare kamieni, nie leżały one w ziemii, ale ta innych kamieniach, aktualnie się moczą w solance, mogę je wsadzić do akwarium?

3) w akwa będę mieć 4xdanio pręgowane 4xkardynałki chińskie 4xkirysy pstre 3xkirysy spiżowe planuję dokupić danio i kardynałki O i zapomniałbym akwa ma 72L

4) posiadam świetlówkę Sylvania Aquastar 15W/174  t5 i pisze coś tam 10000 Kelvin ( nie wiem o co z tym chodzi) i moje pytanie rodzi się tuxD; Czy ta świetlówka wystarczy na Nurzańca(tego wielkiego XD) który rośnie jak opętany, Cryptocorynę, i nurzańca jakiegoś ( nie wiem jaki to)i gałęzatkę

 

Mam nadzieje, że się połapiecie o co chodzi :)

 

 

Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska obsada kardynałki chińskie lubią zimne wody temperatura 22 stopnie.A może taka obsada:6 kiryski spiżowe,6 danio.

Ale niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.

A co do korzeni to możesz uciąć lepiej się rośliny ukorzenią.

Edytowane przez KILEROW2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Można ucinać korzenie, a nawet jest to zalecana aby je skrócić (nie we wszystkich roślinach, ale w tych co wymieniłeś to tak).

2. Kamienie pewnie trzeba będzie odpowiednio spreparować, podobnie do korzeni, nie znam się na tym.. poszukaj informacji w internecie.

3. Raczej bym się zdecydował na 2-3 gatunki ryb, niż kilka gatunków po kilka ryb.., np.: 10 Danio + 8 Kirysków spiżowych.. 

4. Jedna świetlówka 15W na akwarium 72L to zdecydowanie za mało, wychodzi jakieś 0,2w/l, co jest bardzo mało, minimum powinno być 0,3w/l aby roślinki w miarę dobrze się trzymały a optymalnie jest przy 0,4w/l od 0,5w/l i więcej powinno się już zacząć odpowiednio nawozić.

Na twoim miejscu kupił bym statecznik 24W + świetlówkę 24W o barwie 6500K (+/- 500K) co Ci da: 0,3w/l. ewentualnie możesz wtedy pokusić się o połączenie nowej świetlówki ze starą (co ci da łącznie 39W), ale wtedy będziesz musiał dokupić, kable, wtyczkę, oprawki, haczyki co koszt wyjdzie jakieś 20-30 zł więcej, ale oświetlenie będziesz miał: 0,54W/L wówczas będziesz mógł mieć dosyć sporo ładnych roślinek.. - ale czeka Cię umiejętne nawozenie.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ogólnie to mam jeszcze starą pokrywę ręcznie zbudowaną, gdzie jest ten statecznik i świetlówka itd, ale nie wiem jakbym to mógł zbudowć w aktualnej pokrywie ;/. Ewentualnie będę tam trzymać rośliny cieniolubne/mało wymagające. Ten nurzaniec fajnie się trzyma 10 młodych wypuścił więc myślę, że mu nawet dobrze. Czy anubisy( chyba bartera albo nana) dobrze by się sprawdziły? . Postaram się z tymi swietlówkami ;/

Dzięki :)

 

Edit: i do roślinek dodaje "Tetra Planta Min, i w nowym akwarium będą tetra planta start do podłoża i tetra planta min do wody :)

Edytowane przez xMarcinx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej zalezy mi na:

Danio, kiryskach i kardynałkach :( Aha i zapomniałem dodać, że w mam jeszcze sumika szklistego i hokejówkę, niestety po 1 sztuce bo parki im znaleźć nie umiem :( Dostałem je, w zasadzie to uratowałem :D bo mogły iść do toalety :( W moim akwarium lubię wszystkie ryby :D jakoś tak się przywiązałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...