Skocz do zawartości

Obsada 102l.


Brakiss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
*Zbiornik 102L. czyli 80x35x40 profil. 
*T8 18W x 2 - założę odbłyśniki i starczy 
*Grzałka 100W z termostatem 
*Kubeł Aquael Unimax 250 
-po tygodniu wywalony węgiel zastąpiłem ceramiką porowatą 
-zeolit wyleci lada moment i wsadzę albo biobale albo ceramikę do filtracji biologiczno mechanicznej 
-Prefiltr z gombala 
*Wrazie potrzeby stara pompa AquaShut 550 Turbo z gombalem 
*Roślinki: 
-Cabomba caroliniana - sporo 
-Moczarka - nie zawiele ale rośnie 
-Ophiopogon - Babka mi wcisła w akwarystycznym (czytałem że raczej zdechnie) 
-Microsorium narrow leaf - coś nie bardzo rośnie 
-Chce dosadzić Phoenic Moss i Hemiantus niski 
*Wystrój: 
-Dno podzielone na 3 równe części jedna strona to kamyczki (rzeczne?), czarny drobny żwir bazaltowy no i drobny jasny żwirek. 
-Kilka kamolców sprawdzonych kwasem octowy i solnym 

Zbiornik ma 3 tygodnie testów narazie nie robiłem ale w wolnej chwili podskoczę do sklepu akwarystycznego. 
Na ten moment w akwarium śmigają 4 świderki od 4 dni i 2 Neritiny zebry. 
Od trzech dni mam 2 kiryski pstre (wyciągnięte z kosza na śmieci przed sklepem akwarystycznym po dezaprobacie 7-8 latka dla którego miały być) narazie wygląda że czują się dobrze śmigają po całym akwarium bezproblemowo jedzą więc raczej się zaadaptowały jedynie czasami "tankują"powietrze z powierzchni pomimo założonego dyfuzora robiącego bąbelki i dość często pływają z dna w górę mniej więcej do środka i z powrotem troszkę mnie to niepokoi ale może to normalne... 
Dzisiaj 10% podmiana wody i płukanie prefiltra 

Dość danych do rzeczy icon_smile.gif Chciał bym prosić was o pomoc w dobraniu obsady bo oile parametry będą w porządku chciałbym do świąt zarybić. Oto moja koncepcja: 
Kiryski dostana towarzystwo tak żeby było ich 6 szt. 
Otosek przyujściowy x 6 
Neon Innesa x 15 
Krewetka filtrująca x 2 
i jak dojrzeje akwarium (2 miesiące) 2 pary Ramiresek 

Może dosadzić roślinek ? Co zmienić ? Może zmodyfikować obsadę ? 
Jestem początkujące dlatego prosił bym o wasze porada sugestie które na pewno bendą nieocenioną pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ile filtr był zaszczepiony ceramiką i mułem ze stabilnego akwarium znajomego. A kwoli ścisłości to kiryski nie ja kupiłem ja akurat tylko wyciągnęłem z śmietnika...

A co z Cabombami bo teraz czytam że raczej lipa dla początkujących. Raczej nie będę nawoził nawoził CO przy zalewaniu wsadziłem pod rośliny kapsułki nawozowe.

Co z tym spamowaniem bo nie zrozumiałem ?

Edytowane przez Brakiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to jeśli chodzi o krewetki filtrujące to 102l to troszeczkę mało. Według mnie reszta obsady jest w porządku :)

EDIT: Co do kirysków to normalne, że pobierają powietrze z powierzchni, one oddychają przez jelito, i mogą oddychać powietrzem atmosferycznym jaki i tym rozpuszczonym w wodzie :P

Edytowane przez Zapaleniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krewetki odpuść, kiryski to normalne że latają do powierzchni wody, albo "wariują" od dna do połowy... ja na Twoim miejscu pozbył bym się kamyków i żwirku z racji tego, że chcesz mieć kiryski. Jeżeli będziesz miał ostre krawędzie kamyków i żwirku pozbędziesz kirysków wąsików. Poza tym 3 różne podłoża na szerokości 80cm nie będzie się ładnie prezentowało... i po czasie będziesz miał jeden wielki "misz-masz" spowodowany funkcjonowaniem kiryskow i z koncepcji trzech podłoży zrobi się rozgoryczenie... Tak ja to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...