Skocz do zawartości

Komary, larwy komarów (?) w akwarium


Amstaff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Ostatnio w akwaterrarium żółwia, pojawiły się nieduże robaki, gdy poruszają się, to zazwyczaj robią to w specyficzny sposób :tak jakby się wiją. Pływają raczej od razu pod powierzchnią wody. Na początku się tym nie przejmowałem, myślałem że to "zniknie". Jednak nie..ostatnio tego jest dużo więcej, a w akwarium ciągle siedzi kilka niedużych komarów(chyba) ..do tego w nocy ciągle mi coś lata nad głową i się spać nie da, mam pogryzione ręce od nich...Nie wiecie może, jak się tego czegoś pozbyć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No fakt, można pokombinować z jakimś korzeniem, żeby zółwie mogły na nim posiedzieć nad/blisko powierzchni wody. Do tego duże ryby, których żółw nie zje. Przepraszam, ze złe porady. Po prostu widziałem już zwykłe niedostosowane akwaria, gdzie wrzucano żółwia a ten po prostu zdychał po jakimś czasie. A akwateraria jakie widziałem, miały niespecjalnie dużo wody.

Edytowane przez AdamNiedzwiecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Do tego znając życie, w akwarium z żółwiem nie ma warunków na inne ryby;/ 

 

+

 

Żółwie wodne nie mogą być trzymane w takich samych warunkach jak rybki. I trzymanie rybek razem z żółwiem to według mnie sadyzm.

 

+

 

Czyli kup jakąś dużą rybkę może być nawet duży mieczyk i on zje ci te larwy komarów i problem minie :)

 

=

:facepalm:

 

 

Panowie, żółwie można trzymać z rybami, ale trzeba to robić z głową :)

Co jest potrzebne? Nic odkrywczego: odpowiednie parametry, wielkość zbiornika, wydajna filtracja oraz przemyślana aranżacja przestrzeni.

Oczywiście żółw to drapieżnik, więc ryby mogą skończyć jako urozmaicenie diety gada i należy się z tym liczyć.

Dlatego jeśli chcemy wpuszczać do zbiornika ryby powinny to być małe gatunki, aby w razie czego ich żywot zakończył się szybko a nie poprzez stopniowe rozczłonkowywanie...

Odnośnie tego co napisano o "dużej rybce, mieczyku". Proponujesz rybę nie znając ani parametrów, ani wielkości zbiornika? Super.

 

Jeśli ktoś uważa, że piszę bzdury to zapraszam do tematu o moim akwaterrarium, link w podpisie ;)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) Ja też znam wielu terrarystów którzy trzymają z żółwiami wszelką inną obsadę. I co z tego?

To, że ten czy tamten żółw nie poluje (jak np. mój) nie oznacza, że wszystkie można z góry uznać za pacyfistów i wpuszczać im do akwarium co popadnie.

"Znam dwoje ludzi którzy trzymają żółwie albo z bojownikami albo z mieczykami" - to nie jest argument na podstawie którego można komukolwiek doradzać takie rzeczy.

 

Czytaj posty do końca i ze zrozumieniem. Gdybyś to robił wiedziałbyś, że z powodzeniem hodowałam żółwia z rybami (wszyscy cali i zdrowi).

Mimo to kieruję się zdrowym rozsądkiem i nie doradzam na pałę, bo nie chcę aby ktoś później żałował.

 

Bądź więc łaskaw nie wprowadzać użytkowników w błąd. Proponujesz gatunek nie znając ani parametrów wody ani warunków panujących w zbiorniku - to dla Ciebie nie jest bzdura? ;)

Samo to, że ryba żyje nie świadczy o tym, że jest jej dobrze. Co jest tu stale powtarzane, ale najwyraźniej nie do każdego dociera...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...