Skocz do zawartości

Glonojad gania rybki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji że jestem tu nowy chciałem się przywitać więc Witam ! :)

 

Mam problem, otóż od jakiegos czasu 3-4 dni glonojad gania mi za rybkami ( mieczykami ) z tego co wyczytałem w internecie jest to samica ma około 8-10cm.

Nie ukrywam że denerwuje mnie to jak traktuje rybki dlatego zdecydowałem go sprzedać, oddać.

 

Teraz mam kilka pytań :

 

1. Czy w akwarium musi być glonojad ? nie mam dużo glonów + mam dwa kiryski.

2. Co może być przyczyną że on gania za rybkami ?

3. Czy jak bym go "zlikwidował" z zbiornika i dorzucił jeszcze z jednego kirska i jakiegoś małego glonojada to będzie ok ?

 

Akwarium to 50L mam w nim 4 gupiki, 2 mieczyki, 2 kiryski, dwie molinezje - rybki które wymieniłem nie są duże.

 

PS. Jeżeli temat założyłem w złym dziale proszę o przeniesienie a nie kasowanie.

 

Pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie rybki poza gupikami out, ponieważ nie nadają się do tak małego akwa. Jeżeli chcesz "Glonojady" to możesz trzymać Otoski, które nadają się do 50l. W kawa nie musi być "glonojad". To, że Ci ganiał rybki spowodowane jest/było małą ilością miejsca do pływania...

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tbl - otoski to minimum 60 litrów, a tu jest 50.

 

 

 

 

1. Czy w akwarium musi być glonojad ? nie mam dużo glonów + mam dwa kiryski.
 

Zapewniam Cię, ze w tym akwarium nie może być żaden glonojad, bo masz za małe akwarium, nawet na kiryski (aczkolwiek to zależy jesczze jakie masz, więc jakie?

Aha i kirysy w stadach, min 6.

 

 

2. Co może być przyczyną że on gania za rybkami ?

Jak wyżej wspomniano... 

 

 

3. Czy jak bym go "zlikwidował" z zbiornika i dorzucił jeszcze z jednego kirska i jakiegoś małego glonojada to będzie ok ?

W żadnym wypadku. Żaden glonojad. Kirysy dodaj i owszem, ale to jeszce kwestia jaki gatunek masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...