Skocz do zawartości

"taktyczne" pytania na temat BOJOWNIKOW


sebek9009
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Jestem Seba i jestem tu nowy, bo az max 7min ;D Ostatnio dostalem od swojej dziewczyny rybkjęęę ;) Bojownika, bo ponoc wytrzymuje duzo, myslalem ze faktycznie taka rybke musze miec bo nie bedzie checi na zajmowanie sie ;) Ale zajmuje, dbam i ciesz sie z tego "zajecia" Zmienilem akwarium (wys ok 25cm, szer 12cm dł 30cm) filtr mam, termometr, grzalke chce kupic, zwirek, roslinke i to wszystko ;) Wiec mam Bojownika samca i doupilem samice. Dzis zauwazylem ze samiec sie "puszy" i goni, stawia sie na samice, a ona ucieka caly czas. Co to za zjawisko ? oddzielic je ? czy to jakies wstepne konskie zalety ? Nie znam sie na tym, kazdy zaczyna, chce nabyc troche wiedzy, wiec prosze o wyrozumialosc. Pozdr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta jest za małe akwarium na bojownika, a co dopiero na bojownika+ samice. Grzałke przy bojowniku MUSISZ mieć. Potrzebuje on 26*C.  Na jednego bojownika kup akwarium 25l (40x25x25). Jeśli chcesz mieć harem ( w parach ich się nie trzyma) to potrzebujesz akwarium 60l+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium jest za małe dla samca, a ty jeszcze wpuściłeś samicę... Bojowniki trzyma się w haremach.

Na harem to minimum zbiornik o powierzchni dna 60x30 cm i do tego gęsta roślinność, lecz to także nie gwarantuje całkowitego spokoju w zbiorniku...

Czy ta samica to na pewno samiec? U początkujących zdarzają się pomyłki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohohoho. Bojowników dziesięć mieć NIE MOŻESZ. To ryby terytorialne.  W akwarium 25l możesz mieć tylko jednego samca bojownika. Bojowniki trzyma się w haremach (1 samiec +2 samice). Na harem minimum 60l. Czytaj dokładniej to co piszemy razem z kolega wyżej. 

 

Jak chcesz mieć więcej rybek. TO kup akwarium ok. 60l I tam np. rozbory. Wszystko zaleznie od parametrów wody jaka masz u siebie.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze to już trzeci raz. W akwarium  25l trzyma się jednego bojownika. Jesli chcemy to mozemy je trzymać w haremach (samiec + 2 samice), ale akwarium min. 60l 

I do litrażu akwarium odpowiednie oświetlenie, filtracja i możliwie dużo roślin. I przy Bojku potrzebna grzałka.

Edytowane przez Krzysiek1702
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba teraz  czytać, czytać, czytać jeśli chcemy dobrze dla naszych podopiecznych. 

Wszystko zalezy od tego w jakie akwarium zainwestujesz. ( im większe tym większy wybór ryb)

 

Dobrze by było, gdybyś sprawdził na stronie swoich wodociągów jakie parametry ma twoja woda ( Ph i twardość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,ok. Zamówiłem u znajomego po znajomości akwarium 100L. Od poniedziałku zaczynam budować. ;) Zdjęcia, relacje zdam i będę prosił Was o porady ;)

 

 

 

/ Ja proszę o przestrzeganie regulaminu forum, ten który zaakceptowałeś zakładając tutaj konto. W nim jest napisane, by używać polskich znaków i ortografii. Dunay

Edytowane przez Dunay
Ortografia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebek, jak masz ładnego bojka, to po pierwsze kup porządne akwarium z dobrym sprzętem, a po drugie, jeśli faktycznie wiedzę masz zerową, to polecam wydawane przez znajomych pisemko "Mały Akwarysta". Przeznaczone co prawda dla bajtli, ale zawiera bardzo kompletne informacje. Niby dla dzieci, ale konkrety upchane tak gęsto jak mało gdzie.

 

Zeszyt z bojownikiem:
http://issuu.com/malyakwarysta/docs/malyakwarysta_nr1

Całe wydawnictwo:

http://issuu.com/malyakwarysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...