Jump to content

Pielęgnica Meeka-Thorichthys Meeki, pytanie...


damianzgierz
 Share

Recommended Posts

Moje poszukiwania tej rybki właśnie dobiegły końca. Znalazłem hodowce który sprzedaje te rybki. Tylko teraz mam problem ponieważ Pan sprzedaje minimum 15sztuk w cenie 2,50zł za sztukę. I mam do Was pytanie, czy moge kupić te 15 sztuk i zostawić sobie np.6sztuk a reszte kolega by wziął bo już się zaoferowal? Nastepnie z tych 6 sztuk jeśli rybki by troszke podrosly zostawić sobie parke a resztę oddać? Przypominam ze akwa ma 112l ale jak tylko by troszkę podrosly to by zostawił tylko parke. I mam jeszcze jedno pytanie, poniewaz te rybki są rodzeństwem to czy jeśli doczekał bym sie młodych to nie były by chore genetycznie? Prosze o pomoc bo niewiem co robić.

Edited by damianzgierz
Link to comment
Share on other sites

Możesz zrobić tak jak piszesz, tym bardziej, że ryby są pewnie na tyle młode, że nie da się jeszcze rozpoznać ich płci. Jak się dobierze para, to zostawisz ją, a resztę właśnie oddasz komuś.

Co do potomstwa ryb pochodzących od jednych rodziców, to ryzyko wystąpienia jakichś wad genetycznych jest większe niż w przypadku ryb niespokrewnionych tak blisko, ale tutaj nie da się stwierdzić w 100%, że takie wady wystąpią lub nie. Najlepiej jakbyś kupił ryby z 2 źródeł, ale też nie wiadomo czy akurat para nie dobierze się z tych samych rodziców.

Inna sprawa, że zapewne te ryby z handlu i tak będą blisko spokrewnione ze sobą.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...