Skocz do zawartości

Obsada zbiornika 180 L


Krystian17
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Witam, mam małą obsadę zbiornika i chciałbym ją powiększyć. Mój kolega nie chce mieć już akwarium i ma rybki na sprzedaż. I tutaj pytanie czy podane tutaj rybki kolegi będą mogły spokojnie być z moimi obecnymi i czy to wszystko będzie wpasowane. 

żałobniczki - 2x - 4 cm

glonojady - 3x - 5 cm, 10 cm, 15 cm

mieczyk - 5 cm

rekinek - 7 cm

kirysek - 2 cm

skalar - 5 cm

Podobna rybka do karasa ale nie zna dokładnej nazwy  -  1cm. Cała srebna z czarnym ogonem.

I ma jeszcze jedną która podobno nie może przebywać z innymi ale u niego przebywa i nic się nie dzieje. Też niestety nie zna nazwy.

Dorzucam jego filmik z rybkami na youtube:

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Zdjęcie całego zbiornika: http://postimg.org/image/6ah6uc76h/

 

2.Wymiary Akwarium:

 

Długość: 100

Szerokość: 40

Wysokość: 47

Grubość Szyby: 5 mm

Pojemność akwarium: 180 litrów

 

3. Posiadam świetlówki T8 Aqua-glo i Power-glo, 2x 30W, 0.33 W/L, Firma:Hagen, Jest włączone 12 h dziennie.

 

4. Długość funkcjonowania zbiornika: od Lipca 2010

Restart zbiornika: Maj 2012

 

5. Wymieniam 20% - 25% wody co 2 tygodnie. (Około 40 litrów)

 

Parametry wody w zbiorniku:

 

NO3 = 30

No2 = 0

GH = 16

Kh = 3

pH = 6.4

C1 2 = 0

 

Parametry wody którą używam do podmian.

 

NO3 = 0

No2 = 0

GH = 4

Kh = 3

pH = 6.4

C1 2 = 0.8

 

6. 10.12 użyłem General Tonic INTERPRET.

 

7. Nie używam.

 

8. Odmulanie dna co dwa tygodnie. Czyszczenie szyb co dwa tygodnie.

 

9. Temperatura w dzień i w nocy wynosi 22 stopnie. Posiadam grzałke z termostatem.

 

10. Nie stosuje nawozów.

 

11. Nie posiadam.

 

12. Obsada zbiornika:

 

2x Gurami = 4 cm. Zakupione Sierpien 2013 i są w dobrej kondycji.

3x Danio pręgowane = 5 cm. Zakupione Grudzień 2012 i są w dobrej kondycji.

4x Tetra neonowa = 2 cm. Zakupione 10.07.2013 i są w dobrej kondycji.

 

13. Rośliny:

 

Ilość: 3, Nazwa: Niestety nie znam ale dołączam zdjęcie akwarium. (Może będziecie wiedzieli). Zostały zasadzone Czerwiec 2013. Były w słabej kondycji z powodu złego oświetlenia. Ale teraz są w lepszej bo te w słabej kondycji wywaliłem i zasadziłem tylko te które jeszcze zostały przy życiu.

 

14. Podłoże: Kamyki, Grubość podłoża = około 6 cm.

 

2 korzenie

 

15. Filtr: Symbol Towaru: HW303B. Filtr jest włączony cały czas. Wkłady: Pierscień ceramiczny (Ceramic Ring), Biochemiczna bawełna (Biochemical cotton). Filtr myję co 3 miesiące. Rozbieram filtr i myję po koleji każdą cześć filtra. Myję wodą z akwarium.

 

16. Ryby karmię rano i wieczorem. Daję rybką karmę mrożoną raz w tyg. w sobotę (Niestety nie znam nazwy pokramu). A od poniedziałku do piątku daję rybką pokarm suchy, Nazwy: Fish Flake. Ryby zjadają pokarm w ciągu 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...