Jump to content

Pokarmy dla ryb malawi


jongover
 Share

Recommended Posts

Witam,

wczoraj zakupiłem rybki do mojego 240l akwarium Malawi, początkowo miało być jednogatunkowe Msobo Magunga, jednakże w ostatniej chwili zdecydowałem że nie będę ryzykował z dwoma samcami i dokupiłem jeszcze inne gatunki, mianowicie: Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi, niestety teraz pojawił się problem co do pokarmów, początkowo miało być miałem podawać raz dziennie mięsny reszta to roślinne, ale teraz nie jestem pewien czy z Maingano i Socolofi mogę tak podawać? Z tego co czytałem znalazłem parę fajnych pokarmów, mam już Hikari Excel, a znalazłem Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie Deluxe, Sera Granugreen, OSI Cichlid Flakes, OSI Vivid Color Flakes  oraz Naturefood Premium Cichlid. Które z tych pokarmów wybrać, chciałbym aby rybki zdrowo rosły oraz ładnie się wybarwiły.

Link to comment
Share on other sites

Najwięcej podawaj jakiegoś konkretnego roślinnego. Jakiś szpinak czy sałata też można czasem. Nie polecam karmienia ciągle jednym schematem, najlepiej mieszać w różne dni różne pokarmy, nie że np. we wtorki podajemy zawsze to samo, w środy też itd. Z żywego solowiec, wodzień, rozwielitka, np. co 2 dni. Nie zaszkodziłyby myślę od czasu do czasu muszki owocówki czy doniczkowce.

Link to comment
Share on other sites

Wiem że trzeba urozmaicać, dlatego pytam które z tych powyższych najbardziej się nadają? Zastanawiam się nad kupnem Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie, oraz Naturefood Premium Cichlid, i jak już pisałem w domu mam Hikari Excel. Dainichi Cichlid Veggie byłby pokarmem podstawowym. Czy tak by mogło być czy dołożyć jeszcze coś innego? Który pokarm wybarwiający jest najlepszy?

Link to comment
Share on other sites

Chciałbym ponowić swoje pytanie, może się ktoś znajdzie kto zna odpowiedź, czy pokarmy Naturefood Premium Cichlid, Dainichi Cichlid Veggie, Dainichi Cichlid Color FX, Tropical Spirulina Superforte oraz Hikari Excel były by dobre dla Msobo Magunga, Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi (odmiana biała)? Czy dodać jeszcze jakiś pokarm?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam ponownie. Mam nadzieję że tym razem znajdzie się ktoś kto by pomógł w doborze pokarmów. Mianowicie zakupiłem już Sera Granugreen, Tropical Spirulina Superforte 36%, oraz ciągle mam Hikari Excel, mam w domu też Tropical Cichlid Color ale nie wiem czy warto go podawać. Chciałbym dokupić jeszcze jakiś pokarm i wybrałem te trzy: Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie Deluxe, Naturefood Premium Cichlid S, czy warto kupić te pokarmy dla Msobo Magunga, Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi? Czy może zamienić Dainichi Cichlid Color FX na Dainichi Cichlid Veggie FX?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...