Skocz do zawartości

Pokarmy dla ryb malawi


jongover
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wczoraj zakupiłem rybki do mojego 240l akwarium Malawi, początkowo miało być jednogatunkowe Msobo Magunga, jednakże w ostatniej chwili zdecydowałem że nie będę ryzykował z dwoma samcami i dokupiłem jeszcze inne gatunki, mianowicie: Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi, niestety teraz pojawił się problem co do pokarmów, początkowo miało być miałem podawać raz dziennie mięsny reszta to roślinne, ale teraz nie jestem pewien czy z Maingano i Socolofi mogę tak podawać? Z tego co czytałem znalazłem parę fajnych pokarmów, mam już Hikari Excel, a znalazłem Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie Deluxe, Sera Granugreen, OSI Cichlid Flakes, OSI Vivid Color Flakes  oraz Naturefood Premium Cichlid. Które z tych pokarmów wybrać, chciałbym aby rybki zdrowo rosły oraz ładnie się wybarwiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej podawaj jakiegoś konkretnego roślinnego. Jakiś szpinak czy sałata też można czasem. Nie polecam karmienia ciągle jednym schematem, najlepiej mieszać w różne dni różne pokarmy, nie że np. we wtorki podajemy zawsze to samo, w środy też itd. Z żywego solowiec, wodzień, rozwielitka, np. co 2 dni. Nie zaszkodziłyby myślę od czasu do czasu muszki owocówki czy doniczkowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeba urozmaicać, dlatego pytam które z tych powyższych najbardziej się nadają? Zastanawiam się nad kupnem Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie, oraz Naturefood Premium Cichlid, i jak już pisałem w domu mam Hikari Excel. Dainichi Cichlid Veggie byłby pokarmem podstawowym. Czy tak by mogło być czy dołożyć jeszcze coś innego? Który pokarm wybarwiający jest najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponowić swoje pytanie, może się ktoś znajdzie kto zna odpowiedź, czy pokarmy Naturefood Premium Cichlid, Dainichi Cichlid Veggie, Dainichi Cichlid Color FX, Tropical Spirulina Superforte oraz Hikari Excel były by dobre dla Msobo Magunga, Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi (odmiana biała)? Czy dodać jeszcze jakiś pokarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Mam nadzieję że tym razem znajdzie się ktoś kto by pomógł w doborze pokarmów. Mianowicie zakupiłem już Sera Granugreen, Tropical Spirulina Superforte 36%, oraz ciągle mam Hikari Excel, mam w domu też Tropical Cichlid Color ale nie wiem czy warto go podawać. Chciałbym dokupić jeszcze jakiś pokarm i wybrałem te trzy: Dainichi Cichlid Color FX, Dainichi Cichlid Veggie Deluxe, Naturefood Premium Cichlid S, czy warto kupić te pokarmy dla Msobo Magunga, Maingano oraz Pseudotropheus Socolofi? Czy może zamienić Dainichi Cichlid Color FX na Dainichi Cichlid Veggie FX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...