Skocz do zawartości

Zacząć wszystko od nowa :D


Shadio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kupuję szafkę pod akwarium 112 litrów o taki regał :

http://www.bodzio.pl/regal-bodziosystem-orzech-bs28-or-27252,1,pr,lang.html

Tak jak wcześniej wspomnialem mam akwarium 112 litrów chciałbym założyć w nim biotop amazonii.

W akwarium są rośliny o takie:

Moczarka kanadyjska

Kabomba karolińska

Hygrophila corymbosa 

Mech jawajski 

 

Wiem że muszę się pozbyć mechu i hygrophili. Do tych roślin co zostaną dokupię jeszcze jakieś żabienice.

 

W akwarium rybki mam takie :

neony innessa 18 sztuk

kiryski 7 sztuk

No i dwa danio wiem że to rybki stadne ale miałem 8 i dużo mi pozdychało ( były jakieś skrzywione nie wiem dlaczego)

Danio oddam i chciałbym kupić do tej obsady co zostanie parkę pielęgniczek ramireza i może neony (czarne bądź niebieskie)

 

I tu moje pytanie to co kupie i co zostanie w mym akwarium będzie pasowało dla biotopu amazonii ?

Kolejnym moim pyatniem jest to że nie wiem co mam dać na dno ?

Teraz aktualnie mam piasek kwarcowy :}

Do tego chciałbym kupić jakiś korzeń lub korzenie bo jak na razie moim głównym elementem akwarium jest budowla z łupka która ( a jak wiem skały i to wszystko to bardziej pasuje do biotopu pielęgnic afrykańskich z jeziora Malawi)

Rozmyślałem nawet na tym biotopem, ale wolę zielone akwaria pełne roślin niż skały i ryby)

 

I co do tego piasku i korzenii najlepiej jakby one były dostępne na allegro i za przystepną cenę ( ponieważ mam dopiero 15 lat i nie władam wielkimi sumami pięniędzy)

 

 

post-16908-0-19994700-1384626064_thumb.jpg

post-16908-0-45802900-1384626103_thumb.jpg

Edytowane przez Shadio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piasku to taki zostaw, jeśli chcesz Pielęgniczki to piasek musi zostać, możesz zakupić jakiś korzeń rzecz jasna :)

" ale wolę zielone akwaria pełne roślin niż skały i ryby " - Za to ryby z Malawi lub Tanganiki nadrabiają zachowaniem :), nie są kolorowe ( ogółem Tanganika ) jak mieczyki czy tam gupiki, w skrócie są piękne.

Edytowane przez Bora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to podaj troche danych o akwarium takie jak oświetlenie, wymiary akwarium, parametry wody. Piasek może zostać tym bardziej że masz kiryski i planujesz zakup ramirezek chociaż z roslinami najładniej kontrasuje np. czarny bazalt plus tło z czarnego brystolu ale to jak kto woli. Według mnie najbardziej dekoracyjne korzenie są takie o jak najbardziej nieregularnym kształcie do tego możesz obsadzić część mchem, anubiasem barteri nana albo lancelota, microsorium oskrzydlone a do tego dorzucić kilka kokosów żeby ryby miały gdzie się chować. Budowle wyrzuć, dokup kilka nurzańców i obsadź boki i tył akwarium na przód możesz dać jakieś mniejsze cryptocoryny, sagittaria subulata. Większość żabienic ma duże liście więc mogą niezbyt pasować z roślinami o liściach mniejszych takich jak np. strzałka którą wymieniłem wcześniej. Rośliny te które masz możesz zostawić. Oczywiście to jest można powiedzieć moja koncepcja i podpowiedź dla ciebie jakbyś mógł udekorować swój zbiornik. Rybki mogły być pokrzywione przez np. zbyt ubogą dietę ( tak jak było w moim przypadku ale szybko to poprawiłem ) Możesz ewentualnie dokupić kilka neonków inessa albo zamiast ramirezek dać parkę prętnika karłowatego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A korzenie mógłby mi ktoś pomóc poszukać na allegro bo cały czas przeglądam strona za stroną i nie wiem wgl jakie mam wybrać i które najlepiej pasowałyby do biotopu amazonii. Chodzi mi o to że nie wiem jaki typ korzenia bo widziałem jakieś red moor gurami amazonia i wiele innych a chcę typowo do biotopu amazonii.

 

 

A może jeszcze przyjechać i Ci zalać? Trochę własnej inicjatywy, włącz Swoją wyobraźnię. To Twoje akwarium. Mapet

Edytowane przez Shadio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...