Skocz do zawartości

JBL e900 na co zwrocic uwage?


BAss25
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Dzisiaj jadę po odbiór filtra jak wyżej. Sprzedający nie jest w temacie, bo ma go od wujka i nie zna się na tym kompletnie. Filtr oglądałem i wygląda ok i umówiłem się z nim na test. Moje pytanie jest takie, czy na tych wkładach co mu zostały, bezpiecznie jest podłączać pod mój zbiornik? Czy te wkłady w jakiś sposób wypłukać, czy to pod bieżącą wodą, czy tez wodą z mojego zbiornika? Chciałbym go podłączyć i sprawdzić, ale trochę mam obawy. Na jakie części wyposażenia zwrócić szczególną uwagę? Filtr kupiony rok temu to chyba ma 4 letnią gwarancje jak każdy JBL? Proszę o opinie.
Pozdrawiam

 

 

 

Regulamin
6.1. Wymagane
jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

 

DM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie cieknie pod głowicą i na zaworkach, czy pompka odpowietrzająca chodzi bez zacinania, czy kubeł nie pęknięty, obejrzyj magnes wirnika czy nie porysowany, pęknięty.

Te jego wkłady bym porządnie wyparzył i wygrzał w piekarniku, odkaził nadmanganianem. We wkładach kubła siedzą bakterie, ślimaki, wypławki, pasożyty a czasami i pijawki...

Podłącz go do testu bez tych wkładów.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak. Mam ten filtr. Wszystko wygląda ok. Został wyłączony jakoś w czerwcu i od tej pory stoi w szafie więc chyba już na wkładach żadne bakterie i tym podobne się nie uchowały. Wypłucze więc go pod letnią bieżącą wodą i zaleję. Wkłady standardowe, została ceramika i gąbki. Wirnik chyba ok, jest taki z niebieskim paskiem więc nie wiem czy to jeszcze stary model czy już nowy. Miałem na początku problem z ruszeniem pompki ale jak już ruszyła tak teraz chodzi ok. Może po prostu była zaschnięta. Mam ksero paragonu z datą z kwietnia 2012 więc gwarancja czy jest 4 czy 2 lata dalej obowiązuje.
Idę z nim działać i proszę o dalsze rady przy uruchamianiu:)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem! Wszystko chodzi tylko jest kilka ale...

Mam cały czas lekkie bulgotanie jakby powietrze dostawało sie do środka. Ruszałem juz delikatnie filtrem na boki ale to nic narazie nie daje. Druga sprawa to taka że jednak słychać go troszke takie lekkie buczenie co mi bardzo nie pasuje:( Jest jakiś sposób na wyciszenie tago buczenia czy to poprostu tak ma być?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest pewnie lekko zapowietrzony. U mnie było podobnie. Wystarczy trochę go poruszać w różne strony i będzie ok. Buczenie występuje ponieważ filtr stoi pewnie w zamkniętej szafce. U mnie buczenie jest praktycznie niesłyszalne. Może postaw filtr na ręczniku to może w jakimś stopniu wyeliminuje drgania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr przestał bulgotać i jest o wiele ciszej jak dla mnie jest akceptowalnie:) Żona wrociła z pracy i nawet nic nie usłyszała wiec egzamin zdany;) Na rurkę wlotową założyłem niewielką gąbkę z innego filtra bo boje się że za szybko zapcha mi sie syfem. Niestety nie mam deszczowni bo nie miałem w zestawie i ten co mam wlot nie bardzo mi się podoba. Będę musiał dokupić bo podoba mi się ten efekt falowania.

Narazie jeszcze nie odłączyłem starego filtra wewnętrznego fluwal U3 także mam dość spory wir i mieszkańcy szaleją;) Jak długo mam używać jeszcze starego filtra żeby w nowym zaszczepić nowe bakterie?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uspokoiło się i jest cichutko. Jak odłączyłem stary filtr fluval u3 a tam mialem napowietrzanie włączone to to nastała cisza. Teraz się nad tym jaki mam przepływ bo niby mam na maxa ustawione ale jakiegoś szaleństwa nie widzę w zbiorniku. Jak sprawdzić przepustowość filtra? Moj przeplyw wygląda jak na zdjęciu i nie wiem czy to jest ok.upyhezu5.jpg

Edytowane przez BAss25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagram to jak będzie lepsze swiatło więc dopiero we wtorek bo całymi dniami pracuje i wracam wieczorem. Filtr juz się zachowuje ok. Cały czas wspomagam go jeszcze filtrem wewnętrznym tak jak pisaliście żeby ten nowy zaszczepił w sobie bakterie także do tygodnia może dłużej będę jechał na dwóch.

Następna sprawa to czy na standardowej pokrywie i lampach 2x18W Juwel,a roślinom nie będzie ciemno, w jaki sposób mogłbym wspomóc rośliny żeby były zdrowe?post-3537-1384629752,79_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...