Skocz do zawartości

Chora molinezja czrna.


Rychu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie mam chorą molinezje (a przynajmniej tak mi sie wydaje). A więc zauważyłem że zrobił jej się biały brzuszek od skszeli aż po odbyt i robi od kilku dni białą kupkę ;) Wydaje mi się równierz że przeżedza jej się płetwa ogonowa i piersiowe. Proszę o pomoc i dziekuję z góry za rady :)

 

 

Ps: Dodam zdj jak mi się uda zrobić

 

Wysyłane z mojego ZTE-BLADE za pomocą Tapatalk 2

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby prawidłowo zdiagnozować chorobę i jej przyczyny potrzebne jest jak najwięcej informacji o warunkach w jakich żyje obsada.

Nie podałeś żadnych.

1. Litraż zbiornika.
2. Kiedy został założony / czy dojrzewał 2-3 tygodnie bez ryb.
3. Rodzaj i model filtra / czy jest włączony cały czas.
4. Gatunki i ilość ryb.
5. Ilość i rodzaj roślin.
6. Inne sprzęty: co2, napowietrzanie, grzałka itp.
7. Stosowane nawozy, pokarmy, preparaty itp.
8. Parametry wody (no2, no3, ph, kh, gh, po4 itp.).
9. Temperatura w zbiorniku.
10. Jak wyglądają porządki w akwarium (podmiana wody, odmulanie, czyszczenie filtra).
11. Problem jaki mamy z podopiecznymi (dokładne objawy, zachowanie, od kiedy zaobserwowane).
12. Zdjęcie chorej rybki.

13. Zdjęcie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już podaje parametry. A więc: Baniak ma 60l. Został zalany 2 tygodnie temu. Niestety dojrzewał tylko 1 tydzień ponieważ poprzedni pęk na spodzie i przez ten czas rybki były w wiadrze i musiałem je jak najszybciej przełożyć :( Filtr wewnętrzny AQUA SZUT AC 230V 3W IPX8 Qmax=340 l/h. Obsada to 2 molinezje, 2 mieczyki, 3 kiryski. Miałem jeszcze gupiki, ale w akwa była ospa i one nie wytrzymały :( . Nie znam się na roślinach, więc dużo tu nke napisze. Miałem takie plakietki do nich jak je kupowałem, ale jak mi pęk porzedni zbiornik to gdzieś poginęły :/ Mam napowietrzacz i grzałkę 50W z termostatem. Pokarm mam suchy z Tropical różne rodzaje i mięsny mrożony. Podawałem też lek na ospę Dajana Bioicht. Co do nawozów to się za bardzo nie znam i ich nie używałem. Parametrów wody nie znam, ale zamierzam się wybrać po testy w najbliższym czasie. Temperatura wody to 25,5°C. Wodę podmieniam raz w tygodniu 10l. Problem z rybką opisałem wyżej. Zdj postaram się dodać w najbliższym czasie bo nie mam teraz sprawnego aparatu :(



A i proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem początkujący i się za bardzo nie znam na akwarystyce. Jeżeli popełnię jakiś błąd to to dziękuje za wskazanie mi go i pomoc w rozwiązaniu.




 

Edytowane przez Rychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...