Skocz do zawartości

112 litrów gupiki pawie oczko do mojej obsady?


nick1234
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś tydzień temu znajomy poprosił mnie o "przechowanie" na czas restartu akwarium 4 gupiki pawie oczko - samce z kolorowymi ogonami. Założenie było takie, że zrobi restart bo mu się wystrój nie podobał i chciał inne podłoże i rośliny, oddam mu jego gupiki, on dokupi ich więcj + do tego inne rybki. Gupiki są u mnie od 3 dni i dziś się dowiedziałam, że owszem restart zrobił ale ma teraz same pyszczaki, piasek na dnie i kamienie - widział takie akwarium w zoologu i mu się spodobało. Powiedział, że mogę te gupiki zatrzymać bo mu teraz nie pasują albo jak nie chce to mu oddać, ale z tego co wiem to pyszczaki są agresywne, nie zrobią im krzywdy? W tym jego akwarium nie ma żadnych kryjówek, żeby miały jakąkolwiek szansę się schować. No i jestem w kropce bo polubiłam je ale nie wiem czy mogę je zatrzymać w moim akwarium, czy nie będzie za dużo ryb? To są rybki stadne prawda? Czy 4 to nie za mało? Nie wiem czy mogę jeszcze kilka dokupić?  Proszę o radę

 

Poniżej opis mojego akwa. Dodam jeszcze, że gupiki się bardzo zadomowiły, są bardzo wesołe, bawią się i żadna z moich rybek ich nie goni, w zasadzie nie zwracają na nie uwagi, nawet już jedzą wspólnie.Dziś chyba pierwszy raz na oczy widziały żywy wodzeń bo nie wiedziały co z nim zrobić, a jak się połapały to wcinały, aż im się płetwy trzęsły ;)

 

Akwarium 112 litrów. Temperatura 25 stopni, filtr JBL e701.

Obsada:

- 8 neonów inessa
- 4 kiryski panda
- 4 otoski
- parka ramirezek
- parka borellek
- 2 cierniooczki

- 2 krewetki amano

 

Parametry wody:

NO3 - 15

PO4 - 1,3

GH - ok 6

Fe - ok 0,2

PH ok 6,6

 

Z góry dizękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gupiki nie są stadne, nie musisz im kupować żadnego towarzystwa. Jeśli chodzi o ilość ryb - to 4 niewielkie sztuki, które wielkiej różnicy przy tym litrażu nie robią. Są to przy tym same samce, nie ma zagrożenia, że rozmnożą się na potęgę.
Niestety w kwestii całości obsady mam zbyt małą wiedzę, by odpowiedzieć. Jeśli nic się zgłego nie dzieje, nie ma agresji, to czekaj spokojnie na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...