Skocz do zawartości

(180)Ogólne


SiMn1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, miałem akwarium już wiele, ale na dzień dzisiejszy zatrzymałem się na tym, który

przedstawię poniżej. Forum to przeglądam już parę lat a głównie zbiorniki Wasze:) Moje akwarium jeszcze dojrzewa a w szczególności czekam na rozwój bakterii nitryfikacyjnych w filtrach:) Tło zrobiłem sam...

 

Litraż akwarium to 180 litrów (Juwel), zalane parę miesięcy temu. Planuję dołożyć dwie świetlówki 39W. Po zalaniu...do wody w akwarium wlałem Bakterie Sery, po tym minęły dwa dni i wpuściłem mieszkańców takich jak:

 

Razbory Klinowe

Neony Innesa i Czarne

Pielęgniczki Kakadu

Kiryski Sterbai

Kiryski Panda

Pstrążenice srebrne

Zbrojnik Niebieski

Molinezje Black Molly

 

Roślinność przedstawia się następująco:

 

Anubias niski

Nurzaniec Śrubowy

Kryptokoryna Wendtii

Lotos Tygrysi

Żabienica Amazońska

Żabienica Ocelotowata

Korzeń planuję obsadzić jutro Microsorium...

 

Sprzęt który służy w akwarium:

 

Dwie świetlówki Juwela:

Daylite i Warmlite

Dwa filtry Eheima (2224 i 2324)

Filtr 2324 służy jako biologiczny a 2224 jako mechaniczno-biologiczny.

 

Wodę podmieniam co tydzień ok.10%

Filtry czyszczę jakoś co pół roku, też zależy ten czas od tego czy jest spadek ciśnienia wypływu wody z filtra. Wody pod względem chemicznym nie badałem nigdy, tylko Ph, które wynosi 7,4. Temperaturę wody w akwarium utrzymuje Eheim 2324 na poziomie 25 stopni. Akwarium oświetlam od godz.8 do 20-tej.

 

Poniżej przedstawiam zdjęcia akwarium i życia w nim:

 

Akwarium widok przód:

nsg4.jpgUploaded with ImageShack.com

 

Akwarium widok skos:

1h6b.jpgUploaded with ImageShack.com

 

MIESZKAŃCY:

 

Tych akurat nie jestem pewien nazwy:

y8sg.jpgUploaded with ImageShack.com

 

9lr8.jpgUploaded with ImageShack.com

 

jw56.jpgUploaded with ImageShack.com

 

avw4.jpgUploaded with ImageShack.com

 

upzn.jpgUploaded with ImageShack.com

 

Teraz trochę roślinności:

 

mv4u.jpgUploaded with ImageShack.com

 

pf42.jpgUploaded with ImageShack.com

 

1o1x.jpgUploaded with ImageShack.com

 

 

 

 

Jeśli o czymś zapomniałem lub ktoś życzyłby sobie więcej zdjęć szczegółowych to pstryknę i wrzucę.

Każda krytyka mile widziana, propozycje i uwagi również.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Edytowane przez SiMn1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na dzińdobry zacznę od tego, że masz ryby rozstrzelone pod wględem potrzeb po całej skali pH, GH i KH wody, a dla pielęgnic koniecznością jest piach.

:) Spoko:/ Na rybach się znam tylko tyle żeby się nie żarły wzajemnie...Żwirek nie jest gruby, pielęgnice przeczesują go bez problemu. Te rybki których nie mogę zidentyfikować właśnie wytępiły mi wszystkie ślimaki "pasożytowe". Możesz Sverting coś zaproponować odnośnie obsady w moim baniaku? Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował wymianę obsady i zakrycie czymś tego pstrokatego piasko-żwirku. Z ryb, skoro są głównie towarzyszące do roślin, polecam stadko Melanotaenia maccullochi, które się ładnie prezentują, mają przepiękne ubarwenie płetw u samców, a nie są na tyle pstrokate, żeby męczyć oko ;]. W polsce handlowa nazwa to tęczanka mniejsza.

 

Piach bym zmienił na zwykły żółty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tęczanki mi się podobają i pomyślę o nich. Tak samo o żwirku, przy zakupie myślałem że będzie git wyglądał ale rzeczywiście jest pstrokaty. Jeszcze mam pytanie, czy tęczanki mniejsze można trzymać z molinezjami (chodzi o biotop)? Zależy mi na molinezjach ponieważ spoko czyszczą akwa z glonów:)

A jeszcze co do piasku, to czy w zwykłym piasku żółtym będą rosły roślinki? Kiedyś miałem biały piasek kwarcowy i wydawało mi się że w nim roślinki mi nie rosły.

Edytowane przez SiMn1980
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z glonami, ale od kiedy zamontowałem drugi filtr jako biologiczny, problem znikł. Molinezje pomogły również w walce z glonami. Zastanawiam się nad kupnem żwirku kwarcowego czarnego o granulacji 0,8 - 1,2 mm. Czy będzie dobry taki do w/w tęczanek? I czy nie zmieni parametrów wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piach zawsze będzie najbardziej neutralnym podłożem pod wzgędem estetyki. Dobrze zarośnięty piach żółty nierzuca się w oczy. Warto też pomyśleć o natuarlnym piachu rzecznym o różnokolorowych ziarnach. Nie jest pstrokaty a wygląda nieco ciekawiej. Ale to kwestia gustu. Ważne żeby to dość drobna granulacja była, oraz żeby ryby nie miały mocnego oświetlenia od góryi pełnego odbijania światła od dna.

 

Tu masz kilka akwariów na piachu:

http://spychala.zsem.pl/nowe_p2.jpg

http://www.otofotki.pl/img11/obrazki/lr5922_akwarium1%201000.jpg

http://images33.fotosik.pl/14/fa24ef0cafc665e3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...