Skocz do zawartości

Korekta obsady w 112 litrach


robacz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc w dość skomplikowanej kwestii obsady. Skomplikowanej, bo postąpiłem nierozsądnie zdając się w sklepie na wiedzę sprzedawcy i aktualnie w 112 litrach posiadam:

- 5 platek czerwonych(są to rybki odchowane od narybku, PS kiedy uwidacznia się płeć? bo na razie wszystkie posiadają płetwę odbytową taką, jak u samiczek)
- 2 danio różowe
- grubowarga powszechnie znanego pod nazwą labeo (mimo iż naczytałam się o agresywności tych ryb względem innych, które mają kolor czerwony, ta jest absolutnie łagodna dla mniejszych od niej kilkukrotnie platek, przpędza tylko tetry, które są notabene niemal przezroczyste)
- sum białowąsy 
- glonojad zbrojniczek
- i inny glonojad, prawdopodobnie z tej samej rodziny co powyższy; oba mają po 12-13cm
- 1 tetra, jest tylko jedna, bo, najpewniej, reszta padła ofiarą labeo..

Sum, glonojady, labeo i platki mam od bardzo dawna i ich samopoczucie wygląda na bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio trzymamy minimum 8 sztuk. 

Labeo zbiornik minimum 200 l, ryba osiąga do 15 cm. 
Sum białowąsy nie miałem styczności z tą ryba wiec sie nie wypowiem. 
Glonojad zbrojniczek ?? Zapewne chodzi ci o zbrojnika niebieskiego ?

tetry trzymamy też w ławicach.

Wiec masz dwa gatunki ławicowe i do tego ryby które nie powinny być w takim litrażu. 
na twoim miejscu zastanowiłbym sie nad całkowitą zmianą obsady, sprawdź parametry wody i pomyśl nad pielegniczkami Kakadu,Ramireza bądź Boliwijskimi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...