Jump to content

Sera bactoforte - leczenie w ogólnym?


nick1234
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałabym zapytać Was o doświadczenia z tym lekiem? Czy pomoże na pleśniawkę? Czy można go zastosować w akwarium ogólnym? Czy ten lek wyjaławia wodę także w składniki odżywcze dla roślin? Co z nawożeniem podczas jego stosowania-nawozić tak jak zwykle? Nawoże solami.

 

Mam taką sytuację, że zachorowała mi ramirezka na pleśniawkę na pyszczku, myślę,że uszkodzenie mechaniczne. Kilka dni temu złożyła ikrę i nim ją wyleczyłam zdążyła ją pozarażać. Do ikry dobrał się samiec i kirysy więc pozarażały się nawzajem. Zastosowałam dla ramirezki kąpiele w nadmanganianie potasu. Jest już prawie zdrowa ale co z tego skoro zdążyły się pozarażać inne. Dlatego myślę nad kuracją w ogólnym. Gdyby to była pojedyńcza rybka nie chciałbym tego robić. CMF w ogólnym zastosowany tydzień temu nie pomógł, dlatego myślę nad tą serą.

 

Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że znalazłam przyczynę uszkodzeń mechanicznych rybek w moim akwa (niestety ne był to pierwszy przypadek)- jeden z większych kamieni był z tyłu dość mocno ostry. Wyrzuciłam go z akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...