Jump to content

Sera bactoforte - leczenie w ogólnym?

nick1234
 Share

Recommended Posts

Witam, chciałabym zapytać Was o doświadczenia z tym lekiem? Czy pomoże na pleśniawkę? Czy można go zastosować w akwarium ogólnym? Czy ten lek wyjaławia wodę także w składniki odżywcze dla roślin? Co z nawożeniem podczas jego stosowania-nawozić tak jak zwykle? Nawoże solami.

Mam taką sytuację, że zachorowała mi ramirezka na pleśniawkę na pyszczku, myślę,że uszkodzenie mechaniczne. Kilka dni temu złożyła ikrę i nim ją wyleczyłam zdążyła ją pozarażać. Do ikry dobrał się samiec i kirysy więc pozarażały się nawzajem. Zastosowałam dla ramirezki kąpiele w nadmanganianie potasu. Jest już prawie zdrowa ale co z tego skoro zdążyły się pozarażać inne. Dlatego myślę nad kuracją w ogólnym. Gdyby to była pojedyńcza rybka nie chciałbym tego robić. CMF w ogólnym zastosowany tydzień temu nie pomógł, dlatego myślę nad tą serą.

Dodam jeszcze, że wydaje mi się, że znalazłam przyczynę uszkodzeń mechanicznych rybek w moim akwa (niestety ne był to pierwszy przypadek)- jeden z większych kamieni był z tyłu dość mocno ostry. Wyrzuciłam go z akwarium.